Wiceszef MSZ: Polska nigdy nie zostawi rodaków w potrzebie

Zobacz

- Reklama -

Wcześniej w środę MSZ poinformowało, że 25 maja do Polski przyjechały działaczki mniejszości polskiej z Białorusi: Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa, które wcześniej przebywały w areszcie w Mińsku.

Wiceminister Przydacz powiedział na konferencji prasowej, że zostały one „objęte niezbędną opieką, również medyczną” i „według opinii lekarzy ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo”.

„Cieszymy się, że te trzy panie są już bezpieczne, czują się dobrze i mają możliwość kontaktu ze swoimi najbliższymi. Po raz kolejny udowodniliśmy, że każdy z naszych rodaków może liczyć na wsparcie państwa polskiego i Polska nigdy nie zostawi tych rodaków w potrzebie” – powiedział Przydacz.

Dodał, że zgodnie z zapowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego „wszyscy Polacy przebywający poza granicami kraju, a także obywatele innych państw, którzy są poddawani represjom i w wyniku tych represji czują się zagrożeni we własnym kraju, zawsze znajdą wsparcie i schronienie w RP”.

Wiceszef MSZ zaznaczył, że Polska cały czas „oczekuje zwolnienia wszystkich więźniów politycznych na Białorusi”. (PAP)

autorzy: Piotr Śmiłowicz, Jakub Borowski

pś/ brw/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -