Wielkopolskie: nawet 250 tys. zł na budowę pasieki edukacyjnej

Udostępnij

Nabór wniosków w ramach konkursu organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego potrwa do 26 sierpnia.

Jak wyjaśnił Grabowski celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem ochrony przyrody oraz edukacji społeczeństwa w zakresie znaczenia pszczół w życiu człowieka i gospodarce.

Konkurs umożliwia stworzenie pasieki edukacyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz otoczeniem wokół pasieki. Na ten cel organizacje pozarządowe mogą pozyskać nawet 250 tys. zł dofinansowania.

“Inicjatywa stworzenia pasiek edukacyjnych to kolejny krok w popularyzacji pszczelarstwa, zwiększenia świadomości mieszkańców wielkopolski na temat znaczenia pszczół. Umożliwiamy stworzenie wyjątkowego miejsca, gdzie odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć prace pszczół i poszerzyć swoją wiedzę na ich temat” – powiedział Grabowski.

Od pięciu lat wielkopolski sektor pszczelarski – jak przypomniał wicemarszałek – jest wspierany różnymi programami.

“Cieszą się one dużą popularnością wśród pszczelarzy, co roku z pomocy korzysta ponad 4 tys. pszczelarzy”– powiedział.

Do tej pory samorząd województwa wielkopolskie przeznaczył ponad 15 milionów złotych na zakup węży, pokarmów pszczelich i sadzonek drzew miododajnych. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Decyzja Kremla o przejęciu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nie ma mocy prawnej

Środowy dekret prezydenta Rosji o przejęciu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na południu Ukrainy i włączeniu jej do rosyjskiej sieci energetycznej jest nieważny z mocy prawa - powiadomił ukraiński koncern Enerhoatom, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Rosja uprowadziła dyrektora generalnego Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Rosyjskie wojska zatrzymały i wywiozły w nieznanym kierunku dyrektora generalnego Zaporoskiej Elektrowni Atomowej Ihora Muraszowa – powiadomił w sobotę w godzinach porannych szef koncernu Enerhoatom Petro Kotin.
- Reklama -

REKLAMA