Włochy: 600 odwołanych lotów z powodu strajku w lotnictwie

Udostępnij

Strajk w godzinach od 14.00 do 18.00 został ogłoszony, bo związkowcy domagają się odblokowania rozmów na temat odnowy kontraktów oraz poprawy warunków pracy. Obecne określają jako wyczerpujące.

Na rzymskim lotnisku Fiumicino odwołano około 50 z 450 zaplanowanych na ten dzień lotów. Anulowane zostały połączenia krajowe i europejskie, między innymi linii Ita Airways – następczyni Alitalii, Wizz Air, Vueling, Iberia. Zmieniono godziny wielu innych połączeń.

Strajk we Włoszech pogłębił chaos panujący od dłuższego czasu na lotniskach w wielu krajach Europy.

Organizacja obrony praw konsumentów Codacons poinformowała, że niedzielny strajk kontrolerów lotu i załóg kilku linii będzie kosztował przewoźników około 7 miliardów euro. Z tej sumy 2 mld muszą przeznaczyć na bony na posiłki dla pasażerów oraz na odszkodowania za odwołane loty. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Nowy iPhone 14 obsługuje wyłącznie kartę eSIM. To ogromny kamień milowy, ale też problem

Wiadomość, że Apple wprowadziła w Stanach Zjednoczonych model iPhone'a...

Witek: rząd przyczynił się do lekkiej inflacji

Wysokie ceny energii ani obecna inflacja nie są zależne od polskiego rządu – przekonywała w niedzielę w Tarnowskich Górach marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak oceniła, rząd przyczynił się do „lekkiej inflacji” wdrażając m.in. tarcze związane z pandemią koronawirusa, ale – jej zdaniem - bez tych działań sytuacja byłaby dużo gorsza.
- Reklama -

REKLAMA