Włochy – ambasador Anders: jednostronnie negatywny obraz Polski w „La Repubblica”

Zobacz

- Reklama -

Tematy reportażu gazety to m.in. sytuacja osób LGBT, zakaz aborcji, media i sądownictwo. W tekście postawiono tezę o „systematycznej dyskryminacji kobiet”. „To inna Europa – suwerenistyczna i obskurancka” – napisano w nagłówku.

Przywołując tę publikację, ambasador Anders napisała: „Przedstawiony wizerunek mojego kraju jest jednolity, będący niemal monokulturą negatywnych informacji”. „Polska jest nie tylko taka, co wie wielu Włochów mieszkających u nas; 8 tysięcy według oficjalnych danych, 20 tysięcy według nieoficjalnych” – dodała.

„Pozytywną opinię na temat Polski mogą wyrazić także pracownicy migrujący, pochodzący z innych krajów UE, wielu studentów programu Erasmus oraz legalni imigranci z krajów trzecich, którzy przybywają do Polski też ze względu na niski poziom bezrobocia” – napisała ambasador RP.

Zwróciła uwagę na to, że od 2014 roku ze wszystkich krajów UE Polska wydała najwięcej zezwoleń na pobyt długoterminowy i krótkoterminowy dla imigrantów przybywających z krajów trzecich z powodu pracy i nauki.

Anna Maria Anders przywołała też dane Eurostatu, według których w 2019 r. Polska przyjęła więcej legalnych migrantów niż razem Niemcy i Włochy; to łącznie 724 tysiące.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -