Włochy: ponad 3 mln uczniów nie zostało jeszcze zaszczepionych

- Reklama -

Jak poinformowała fundacja, na ponad miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego, spośród 4,5 miliona uczniów będących w wieku, w którym można się zaszczepić, 670 tysięcy z nich, a więc 14 procent otrzymało już dwie dawki preparatu.

Po pierwszej dawce jest 765 tysięcy uczniów, czyli około 16 procent.

Ani jednej dawki nie dostało jeszcze 3,1 mln nastolatków.

Jak się zauważa, dane te wskazują, jak dużym wyzwaniem będzie zapowiadane przez rząd otwarcie we wrześniu szkół w normalnym trybie stacjonarnym, zwłaszcza w czwartej fali epidemii koronawirusa. Fundacja Gimbe twierdzi, że już się ona zaczęła w kraju.

Kilka dni wcześniej włoska Agencja Leków zaaprobowała użycie szczepionki Moderna także dla grupy wiekowej 12-17 lat. Mimo to, zaznaczono w analizie, może nie wystarczyć szczepionek, by osiągnąć wskazany przez ministerstwo zdrowia cel, jakim jest zaszczepienie 60-65 procent uczniów. Dodatkowym problemem są wątpliwości, jakie mają rodzice niepełnoletnich dzieci odnośnie szczepionek – podkreślają media.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -