- Reklama -

Wrocław: trwają poszukiwania 8-latki z podwrocławskiego Kiełczowa

Zobacz

- Reklama -

Policjanci otrzymali informację o zaginięciu 8-latki od rodziny. Ze wstępnych informacji wynikało, że dziewczynka bez wiedzy rodziców opuściła miejsce zamieszkania w piątek między godziną 15 a 16.

„Rodzice poprzez kilka godzin próbowali znaleźć dziecko na własną rękę, kiedy nie przyniosło to rezultatów, zawiadomili policję. Natychmiast przystąpiliśmy do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkową liczbę policjantów do pracy. Wszyscy policjanci z Wrocławia i powiatu wrocławskiego posiadają informację na temat zaginięcia dziecka” – przekazał PAP rzecznik Dutkowiak.

Dodał, że poszukiwania były prowadzone przez całą noc i nadal są kontynuowane. „Przeszukaliśmy kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Równolegle prowadziliśmy czynności operacyjne mające na celu ustalenie okoliczności zaginięcia oraz możliwych miejsc pobytu dziewczynki. W poszukiwaniach pomagają nam także psy tropiące” – mówił.

W akcji poszukiwawczej biorą też udział okoliczni mieszkańcy oraz ochotnicy.

„Poszukiwania do tej pory nie zakończyły się odnalezieniem dziecka, dlatego też zwracamy się z prośbą i apelem o kontakt z policją do osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat pobytu dziecka” – dodał Dutkowiak.

Dziewczynka ma niebieskie oczy, blond włosy, szczupłą budowę ciała, wzrost ok. 150 cm. W momencie zaginięcia była ubrana w szarą kurtkę z kapturem, szare spodnie i sportowe buty. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -