Wykryto przypadek cholery na uniwersytecie w Wuhanie

Udostępnij

9 lipca u pacjenta zaobserwowano objawy choroby, w tym rozwolnienie, wymioty i niską gorączkę. Następnie badania potwierdziły infekcję bakterią cholery. Osoby z otoczenia pacjenta skierowano na testy, a niektóre miejsca zamknięto w celu dezynfekcji – napisano w komunikacie wydziału ochrony zdrowia dzielnicy Wuchang w Wuhanie.

Zakażony pacjent został poddany leczeniu, choroba jest „pod kontrolą”, a objawy ustąpiły – dodano w komunikacie cytowanym przez chińskie media.

W Wuhanie na przełomie 2019 i 2020 roku wykryto pierwsze na świecie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odpowiedzialnym za pandemię Covid-19.

W Chinach cholera wykrywana jest stosunkowo rzadko. Ostatnio jeden przypadek tej choroby zdiagnozowano w marcu, a w ubiegłym roku informowano łącznie o pięciu przypadkach – wynika z danych przekazanych przez agencję Bloomberg. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Prezes Gaz-Systemu: w pierwszych dniach Baltic Pipe będzie działać na ok. 20 proc. mocy

Prezes operatora przesyłowego Gaz-Systemu Tomasz Stępień spodziewa się, że w pierwszych dniach działania, gazociągiem Baltic Pipe będzie płynąć ok. 200 tys. m sześc. gazu na godzinę przy maksymalnej przepustowości ponad 1 mld m sześc. na godzinę.

Sklonowany koń Przewalskiego dołączył do stada. Ma się uczyć normalnych zachowań

Klonowanie nie budzi już dziś takich emocji jak przed laty, wciąż jednak uważane jest bardziej za popis możliwości naukowców niż działanie, które może przynieść konkretny efekt. Jednak w przypadku Kurta, sklonowanego dwa lata temu konia Przewalskiego, ten efekt może być bardzo wymierny. Od tego osobnika w sporej mierze zależy to, czy gatunek uda się ocalić przed wymarciem. Dlatego tak ważny jest rozpoczęty właśnie proces uczenia go zachowań charakterystycznych dla koni Przewalskiego.
- Reklama -

REKLAMA