Zełenski: wraz z prezydentem Dudą prowadzimy produktywne rozmowy

Udostępnij

Zełenski podkreślił, że wraz z Andrzejem Dudą omówił m.in. wyzwania w sferze bezpieczeństwa, znoszenie przeszkód w sektorze transportu, wzmacnianie interakcji energetycznych.

Ukraiński prezydent dodał, że uzgodniono też dalszy harmonogram spotkań.

Wcześniej w czwartek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch informował, że tematem rozmów obu prezydentów ma być sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

Również szef BBN Paweł Soloch mówił, że rozmowy będą dotyczyły sytuacji bezpieczeństwa w regionie i groźby agresji rosyjskiej. „To będą bardzo ważne dwudniowe robocze rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy, związane oczywiście z groźbą rosyjskiej agresji. Wsparcie Ukrainy to obecnie jeden z najważniejszych priorytetów polityki prezydenta Andrzeja Dudy” – mówił Soloch.

Konsultacje obu prezydentów w Wiśle mają być kontynuowane w piątek. (PAP)

zm/ tebe/

Źródło:PAP

Zobacz

Nadciśnienie w ciąży związane z ryzykiem chorób serca w przyszłości

Kobiety, które w czasie ciąży miały nadciśnienie tętnicze mogą być bardziej narażone na rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego w późniejszym życiu - informuje „Journal of the American College of Cardiology”.

Sekretarz skarbu USA: jestem świadoma wysiłków, które podejmuje polski rząd, by pomóc Ukrainie

Jestem świadoma wysiłków, które podejmuje polski rząd, by pomóc Ukrainie w kwestiach eksportu rolnego - mówiła w poniedziałek sekretarz skarbu USA Janet Yellen przebywająca z wizytą w Polsce.
- Reklama -