Ziobro: Bezpieczeństwo Plus to pakiet kilkunastu ustaw w ramach Polskiego Ładu

Zobacz

- Reklama -

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował w sobotę założenia nowego programu swej partii pod hasłem Polski Ład. Później głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i lider Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin. W dalszej kolejności – Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że podpisany przez liderów Zjednoczonej Prawicy dokument – Polski Ład – jest niezwykle ważny, by Polska się rozwijała, mogła rosnąć w siłę i Polska była bezpieczna.

„Bezpieczeństwo Plus – tak niektórzy ujmują ten element programu, za który odpowiada Solidarna Polska, to pakiet kilkunastu ustaw, przygotowanych przez Solidarną Polskę, przygotowanych też w ministerstwie sprawiedliwości” – mówił Ziobro.

W ocenie Ziobry zapewnienie bezpieczeństwa to jest jedno z najważniejszych oczekiwań, jakie Polacy adresują do polityków.

„Dziś z perspektywy tych lat naszej pracy myślę, że nie bez podstaw (…) odnieśliśmy w tym obszarze niemały sukces” – przekonywał lider Solidarnej Polski.

„Nigdy dotąd tak wielu Polaków nie twierdziło, że Polska jest bezpiecznym krajem” – mówił Ziobro powołując się na badania CBOS, z których wynika, że 85 proc. ankietowanych uważa Polskę za kraj bezpieczny.

Podkreślił, że konsekwencja w działaniach przynosi efekty. „Polacy zauważają tą różnicę między nami, Zjednoczoną Prawicą a poprzednio rządzącymi Polską politykami, którzy dużo mówili, składali wiele pięknych zobowiązań, deklaracji, koncentrowali się na tzw. trikach piarowskich, ale później nic z tego nie wynikało. My nie tylko mówimy, ale podejmujemy też konkretne zmiany” – powiedział Ziobro.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -