Zoom testuje platformę z płatnymi warsztatami na żywo

Udostępnij

OnZoom umożliwi użytkownikom uczestnictwo online w wydarzeniach, w których dotychczas brali udział osobiście, takich jak koncerty muzyczne, wystąpienia artystyczne, zajęcia sportowe, pokazy kabaretowe czy lekcje muzyki. Z daną transmisją ma się łączyć równocześnie do tysiąca osób. Za możliwość udziału przez internet w wydarzeniach trzeba będzie zapłacić.

Jak oceniają eksperci, nowa platforma wypełni lukę na rynku pomiędzy głównymi platformami dla streamerów, jak Twitch (Amazon) czy YouTube (Google), a połączeniami online w formule jeden na jeden. Zdaniem Josepha Evansa z brytyjskiej firmy badawczej Enders Analysis, decyzja Zooma jest odpowiedzią na rosnącą popularność wydarzeń online, zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19.

„Ludzie biorą udział w wirtualnych zajęciach jogi, wizyty lekarskie też często odbywają zdalnie. I powoli zaczynają zauważać, że rynek usług online jest znacznie większy” – powiedział Evans brytyjskiej stacji BBC.

Według eksperta oferta powinna być także atrakcyjna dla organizatorów tego typu wydarzeń, zwłaszcza że w zamian za prowizję Zoom po pierwsze udostępni przestrzeń w sieci, a po drugie weźmie na siebie wszelkie formalności związane z rezerwacją miejsc lub płatnościami.

Wersja beta platformy OnZoom testowana jest obecnie wśród użytkowników w USA. Udział w niektórych promowanych za jej pośrednictwem wydarzeniach jest darmowy; za inne trzeba zapłacić do 50 dolarów. (PAP)

jowi/ mk/

Źródło:PAP

Zobacz

Ropa na rynkach w poniedziałek rano tanieje o około 1,5 proc.

Notowania ropy na rynkach w poniedziałek rano spadają o około 1,5 proc. Baryłka Brent kosztuje nieco ponad 109,7 dol., natomiast amerykańska ropa WTI - 108,7 dol. za baryłkę.

Energa: wynik EBITDA grupy za pierwszy kwartał tego roku wyższy o 42 proc. r/r

Skonsolidowany wynik EBITDA grupy Energa za pierwsze trzy miesiące 2022 r. wyniósł 1,08 mld zł i był wyższy o 42 proc. r/r - podała w czwartek spółka. Zysk grupy wzrósł o 59 proc. r/r, do 0,61 mld zł.
- Reklama -