- Reklama -

Zuckerberg: polaryzacja narastała w USA już przed mediami społecznościowymi

Zobacz

- Reklama -

Zuckerberg wraz z m.in. szefem Twittera Jackiem Dorseyem zeznawał w Kongresie na temat szerzenia dezinformacji i radyklanych poglądów w mediach społecznościowych. Kwestia ta znajduje się w centrum uwagi parlamentarzystów od czasu zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia, w których śmierć poniosło pięć osób.

„Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby zapewnić uczciwość wyborów, a następnie 6 stycznia prezydent (Donald) Trump wygłosił przemówienie, w którym odrzucił wyniki i wezwał ludzi do walki” – powiedział Zuckerberg. „Atak na Kapitol był oburzający i chcę wyrazić współczucie wszystkim pracownikom Kapitolu, którzy musieli przeżyć ten haniebny moment naszej historii” – dodał.

„Uważam, że były prezydent powinien być odpowiedzialny za swoje słowa, a ludzie, którzy złamali prawo, powinni być odpowiedzialni za swoje czyny” – stwierdził szef Facebooka.

Zuckerberg powiedział także, że nie uważa, by giganci technologiczni byli w stanie zmniejszyć podziały w USA. „Polaryzacja narastała w Ameryce na długo przed powstaniem mediów społecznościowych, a w wielu innych krajach, w których są one popularne, zmniejszyła się lub jest na stabilnym poziomie” – argumentował.

Szef Facebooka obwinił za podziały w amerykańskim społeczeństwie „środowiska polityczne i medialne, które rozdzierają Amerykę”. (PAP)

mobr/ zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -