Cisco Webex wprowadza tłumaczenie w czasie rzeczywistym

Udostępnij

Cisco ogłosiło dostęp do przedpremierowej wersji funkcji tłumaczenia w czasie rzeczywistym, jednocześnie znacznie rozbudowując zakres obsługiwanych języków. Pierwotnie platforma Cisco Webex tłumaczyła spotkania na kilkanaście języków, obecnie jest ich ponad 100, w tym polski.

Użytkownicy mogą personalizować swoje doświadczenia podczas współpracy, szybko i łatwo wybierając język, na który chcieliby przetłumaczyć słowa swoich anglojęzycznych rozmówców. Twórcy platformy Webex uwzględnili zarówno najpopularniejsze języki, takie jak niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, mandaryński i arabski, jak i te mniej znane, w tym duński, hindi, turecki czy wietnamski. Dzięki temu biznes będzie mógł stawić czoła jednemu z największych wyzwań świata globalnej współpracy – barierom językowym. Teraz użytkownicy mogą jeszcze bardziej zaangażować się w spotkania, niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzą. Dzięki tłumaczeniu z języka angielskiego na ponad 100 języków, zespoły mogą komunikować się w sposób bardziej efektywny, co stwarza nowe możliwości budowania międzynarodowych zespołów, w których nikt nie będzie czuł się wykluczony.

Nowa funkcja pozwoli firmom pozyskiwać nowych pracowników, niezależnie od tego skąd pochodzą i jaki jest ich język ojczysty. Raport firmy badawczej i konsultingowej Metrigy poświęcony inteligentnym, wirtualnym asystentomwykazał, że niemal 24% respondentów uczetniczy w spotkaniach, w których biorą udział osoby nieanglojęzyczne. Ponad połowa z nich korzysta z zewnętrznych usług, aby przetłumaczyć to, co mówią inne osoby, a średni koszt takiego tłumaczenia to 172 USD na spotkanie. Integracja inteligentnych wirtualnych asystentów spotkań z funkcjami tłumaczenia, pozwala znacznie ograniczyć koszty.

Dostępność

Rozszerzona o nowe języki funkcja tłumaczenia w czasie rzeczywistym będzie dostępna w ramach Cisco Webex w wersji przedpremierowej już od tego miesiąca. Usługa będzie ogólnie dostępna w maju. Nie wszystkie dialekty są uwzględnione w tłumaczeniu.

Zobacz

e-petrol.pl: litr benzyny 95 potaniał o 13 gr; diesel tańszy o 12 gr

Paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem - poinformował w środę portal e-petrol.pl. Benzyna 95 potaniała o 13 groszy za litr, do 7,19 zł, natomiast cena diesla spadła o 12 gr i litr kosztuje 7,45 zł.

Pekao: skonsolidowany zysk w II kwartale br. wyniósł 468 mln zł

Skonsolidowany zysk Banku Pekao w II kwartale 2022 r. wyniósł 468 mln zł wobec 605 mln zł rok wcześniej - podał w czwartek bank. Za całe I półrocze br. zysk sięgnął 1,375 mld zł w porównaniu do 850 mln zł w I połowie 2021 r.

Kolejny transport zboża ukraińskiego wypłynął z Czarnomorska

Z portu Czarnomorsk w obwodzie odeskim Ukrainy wypłynęły w piątek rano trzy statki transportujące 57 tys. ton zboża ukraińskiego; jednostki zmierzają do Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii - poinformował minister Gabinetu Ministrów Ukrainy Ołeh Nemczinow.

Prawie połowa wszystkich szczepionek trafia do śmieci, a można temu zaradzić

Nowa, oparta na hydrożelach, technologia może wydłużyć żywotność miliardów szczepionek, jakie każdego roku trafiają do utylizacji z powodu nieprawidłowego transportu i przechowywania - informuje „Science Advances”

Gaz ziemny we wtorek po południu drożeje w Europie o 0,7 proc.

We wtorek ok. godz. 18.00 gaz ziemny w holenderskim hubie TTF w kontraktach wrześniowych drożeje o 0,7 proc., do 194,5 euro za MWh.

Nowoczesny pojazd, czyli centrum danych na kołach

Sterowane oprogramowaniem, autonomiczne i podłączone do sieci – tak wygląda...
- Reklama -

REKLAMA