Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń przeznaczone dla branży motoryzacyjnej

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Firma Kaspersky wprowadziła dostępne wcześniej dla wybranych klientów zindywidualizowane raporty analizy zagrożeń (Threat Intelligence), przeznaczone dla organizacji działających w branży motoryzacyjnej. Raporty te dostarczają producentom samochodów dogłębną analizę specyficznych dla branży cyberzagrożeń i wskazują informacje, które mogą zostać wykorzystane przez przestępców do opracowania ataków na pojazdy, infrastrukturę samochodów połączonych z internetem oraz inne systemy związane z pojazdami.
Istnieją liczne przykłady świadczące o coraz większym zainteresowaniu bezpieczeństwem motoryzacyjnym, zarówno wśród niezależnych badaczy, entuzjastów, jak i cyberprzestępców. W efekcie wzrosła liczba technik ataków, a z drugiej strony wprowadzono nowe wymogi regulacyjne, których producenci muszą przestrzegać, aby zabezpieczyć się przed nimi.

Usługa Automotive Threat Intelligence firmy Kaspersky pomaga organizacjom – od producentów pojazdów po dostawców – monitorować problemy związane z bezpieczeństwem, które mogą dotyczyć branży motoryzacyjnej, oraz pozwala niezwłocznie podjąć odpowiednie czynności naprawcze. Ta dostosowana do potrzeb klienta usługa pozwala zidentyfikować istniejące oraz nowe zagrożenia dla komponentów wewnątrz pojazdów, jak dla również infrastruktury połączonych samochodów.

Każdy raport zawiera przegląd i analizę trendów technologicznych związanych z cyberatakami w branży motoryzacyjnej, która obejmuje cyberincydenty, najnowsze badania bezpieczeństwa, konferencje, wystąpienia, fora społeczności, a także informacje dotyczące potencjalnych wektorów ataków na pojazdy oraz infrastrukturę serwisową. Główne elementy usługi to: raport wraz ze streszczeniem, opisy i zalecenia dotyczące zagrożeń oraz powiadomienia o działaniach wysokiego ryzyka i lukach w zabezpieczeniach dopasowane do potrzeb danego producenta.

Jeśli w raporcie Threat Intelligence znajdzie się zagrożenie wymagające pilnego działania, klienci zostaną o nim natychmiast powiadomieni.

- Advertisement -

Rosnąca liczba technologii wykorzystywanych we współczesnych pojazdach sprawia, że konieczne staje się nie tylko przestrzeganie stosownych wymogów bezpieczeństwa, ale również posiadanie informacji dotyczących wszelkich potencjalnych zagrożeń – od luk w zabezpieczeniach elektronicznego elementu sterującego po ataki na komponenty łączące pojazd z innymi systemami. Zapewniając odpowiednią analizę zagrożeń, pomagamy producentom samochodów zarządzać tymi problemamimówi Siergiej Zorin, dyrektor ds. bezpieczeństwa systemów transportowych w firmie Kaspersky. Dzięki dostosowanym do indywidualnych potrzeb raportom analizy zagrożeń organizacje uzyskują nie tylko informacje o najnowszych cyberzagrożeniach, ale również szczegółowe dane dotyczące tego, w jaki sposób tego rodzaju szkodliwe działania mogą na nie wpłynąć. Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem naszej usługi analizy zagrożeń, aby producenci mieli wystarczająco dużo czasu na wyeliminowanie potencjalnych problemów, w wyniku których może dojść do manipulacji ich technologii lub wyrządzenia szkód klientom.

Udostępnij
- REKLAMA -