Globalny rynek druku zainteresowany polskim wynalazkiem

Klaudia Ciesielska
2 min

Brytyjska firma badawcza IDTechEx przeprowadziła wśród firm i ośrodków badawczych działających w branży elektroniki drukowanej na całym świecie badanie dotyczące technologii XTPL. Wyniki pokazują skalę zainteresowania polskim wynalazkiem – aż 78,9% respondentów widzi możliwe zastosowania tej technologii w światowej branży elektroniki drukowanej, a 57,6% deklaruje, iż jest zainteresowane wykorzystaniem jej w swojej organizacji.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 339 respondentów z 310 firm i ośrodków badawczych działających w branży elektroniki drukowanej na całym świecie.

Choć rynek elektroniki drukowanej znajduje się wciąż w fazie początkowego rozwoju, jego potencjał jest znaczący. Z raportu “Printed, Flexible and Organic Electronics 2015-2025” wynika, że średni roczny wzrost w latach 2015-2025 osiągnie 8,6%. IDTechEx szacuje, że jego wartość wzrośnie z 29 mld dolarów w 2016 roku do 70 mld dolarów w 2026 roku.
Firmy działające na tym rynku wciąż poszukują nowych technologii, które pozwolą im udoskonalić własne rozwiązania. Jedną z technologii, które mogą wykorzystać, jest opracowana przez XTPL metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd.

Badanie przeprowadzone przez IDTechEx pokazuje, że firmy i instytuty działające na rynku elektroniki drukowanej dostrzegają duży potencjał aplikacyjny i są poważnie zainteresowane zastosowaniem technologii XTPL:

  • 78,9% respondentów widzi potencjalne zastosowania technologii ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów (technologii XTPL) w elektronice drukowanej
  • 57,6% respondentów deklaruje zainteresowanie wykorzystaniem tej technologii w swojej organizacji
  • 38% respondentów deklaruje chęć oceny próbek technologii lub urządzenia umożliwiającego jej używanie w czasie krótszym niż rok
  • 50,3% respondentów oceniło technologię jak wartościową lub bardzo wartościową (oceny punktowe 4 lub 5 w skali ocen od 1 do 5)
Zarząd XTPL

Wyniki badania pozwalają spółce XTPL na rozpoczęcie bardzo zaawansowanych działań business developmentowych, mających na celu komercjalizację technologii również poza branżą TCF (ang. Transparent Conductive Films).
IDTechEx jest niezależną firmą badawczą, która od 1999 roku dostarcza klientom z ponad 80 krajów wyników analiz nowych technologii wchodzących na rynek. Eksperci firmy oceniają technologie i definiują ich możliwości wzrostu.
IDTechEx ma siedzibę w Wielkiej Brytanii oraz biura z USA, Niemczech, Japonii i Korei Południowej.

REKLAMA