Google Cloud dołącza do programu PWCyber

Minister Paweł Olszewski i Google Cloud Poland Sp. z o.o. podpisali porozumienie w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, mającego na celu wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Polski. Inicjatywa ta jest kluczowym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości na temat zagrożeń cyfrowych, z udziałem firm technologicznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

Minister Paweł Olszewski podpisał z Google Cloud Poland Sp. z o.o. porozumienie o współpracy w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Polski. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.

– Ogłaszam, że podpisaliśmy porozumienie, które jest krokiem milowym w naszej współpracy. Porozumienie to prezentuje naszą gotowość do współpracy, ale również zobowiązuje nas do działania na rzecz osiągnięcia wspólnych celów. Jestem pewien, że nasza współpraca będzie owocna i przyniesie wiele korzyści zarówno naszym podmiotom, jak i społecznościom, którym służymy powiedział minister Paweł Olszewski. 

Google Cloud jest część globalnego giganta technologicznego.  Spółka dysponuje ogromną wiedzą na temat zabezpieczeń infrastruktury chmurowej i cyberbezpieczeństwa. Google Cloud wesprze Ministerstwo Cyfryzacji specjalistyczną wiedzą dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Będzie też dzielić się informacjami o cyberzagrożeniach oraz rekomendować działania zwiększające bezpieczeństwo.

Ponadto, Google Cloud będzie się także angażować w rozwój kompetencji podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń, klasyfikacji ataków w cyberprzestrzeni oraz sposobów ich neutralizacji.

- Advertisement -

Spółka powstała w 2020 r., została wydzielona z Google Inc. w związku z otwarciem regionu Google Cloud Platform w Warszawie. Region warszawski jest pierwszym regionem Google Cloud w Polsce i siódmym otwartym w Europie. Google Cloud to nowy sposób korzystania z chmury. Dzięki narzędziom AI, infrastrukturze, narzędziom programistycznym, danym, rozwiązaniom dotyczących bezpieczeństwa i współpracy z branżą, możliwości Google nie tylko dostosowują się do współczesnych potrzeb, ale też są nieustannie rozwijane dla przyszłych pokoleń.

Google Cloud oferuje w pełni zintegrowany i zoptymalizowany pakiet AI z własną infrastrukturą, specjalnie zbudowanymi układami, generatywnymi modelami AI i platformą programistyczną. Dodatkowo udostępnia szereg aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, aby pomóc organizacjom w transformacji cyfrowej.


źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Udostępnij
- REKLAMA -