Jak cyfryzacja wpływa na przyszłość produkcji?

Jerry Huang
3 min

Obserwujemy wzrost cyfryzacji Przemysłu 4.0, który ma znaczący wpływ na sektor produkcyjny. Przejście od tradycyjnych, papierowych metod do rozwiązań cyfrowych pomaga przemysłowi produkcyjnemu w zwiększeniu wydajności w wielu obszarach, a także pomaga obniżyć koszty produkcji, a tym samym zwiększyć wydajność operacyjną; jedna czwarta amerykańskich producentów uważa, że cyfryzacja może obniżyć koszty o 30%. To znacznie zwiększyło znaczenie przemysłu wytwórczego przy użyciu odpowiednich narzędzi, aby ta transformacja zakończyła się sukcesem. W Getac przeprowadziliśmy niedawno badanie ze Statista, aby przyjrzeć się różnym osiągnięciom cyfryzacji i ich wpływowi na przyszłość produkcji.

Sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość i automatyzacja należą do procesów cyfryzacji, które umożliwią zmianę w sektorze produkcyjnym, aby sprostać wyzwaniom jutra.

Sztuczna inteligencja a Przemysł 4.0

Szacuje się, że wykorzystanie sztucznej inteligencji we wszystkich branżach produkcyjnych będzie rosło w tempie 57,2% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat, a do 2026 r. rynek ma być wart 14,02 mld euro.

Dlatego dostawcy IT muszą zapewnić, aby ich sprzęt był w stanie obsługiwać wyspecjalizowane aplikacje przemysłowe i pomagać w integracji większej liczby technologii z procesem produkcyjnym.

- Advertisement -

Coraz częstsze wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona, czasami nazywana rzeczywistością XR lub rzeczywistością krzyżową, odnosi się do technologii, które tworzą środowiska i obiekty generowane komputerowo. Te różne technologie są rozróżniane i definiowane przede wszystkim przez relacje, jakie tworzą pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym. Podczas gdy w rzeczywistości rozszerzonej użytkownik obserwuje wirtualne obiekty, które uzupełniają świat rzeczywisty, rzeczywistość wirtualna zanurza użytkownika w czysto wirtualnym środowisku. Rynek rzeczywistości rozszerzonej rozwija się na całym świecie i oczekuje się, że do 2023 roku osiągnie łączną wartość 29,39 miliardów euro, co oznacza wzrost o 170% w ciągu zaledwie 2 lat. USA i Europa będą stanowiły 60% rynku.

Korzystanie z tych zaawansowanych technologii wymaga bardzo krótkich czasów opóźnienia. Dlatego tak ważne jest, aby dostawcy laptopów i tabletów wyposażali swoje urządzenia w zaawansowane technologie, takie jak LiFi. LiFi (lub Light Fidelity) to technologia komunikacji bezprzewodowej oparta na wykorzystaniu światła widzialnego, w przeciwieństwie do Wi-Fi, które wykorzystuje radiową część widma elektromagnetycznego. Technologia ta ma wiele zalet: światło nie zakłóca częstotliwości radiowych, co zapewnia kompatybilność LiFi z technologiami radiowymi (Wi-Fi, 3G, 4G itp.). Ponadto światło, w przeciwieństwie do fal radiowych, nie może przechodzić przez ściany, co zapewnia podział i bezpieczeństwo danych po obu stronach.


Materiał autorstwa: Jerry Huang, Starszy Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Globalnego w Getac.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -