Kredyt gotówkowy — na co zwrócić uwagę?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
4 min

Szukasz kredytu gotówkowego, który pomoże zrealizować cele i nie obciąży budżetu? W artykule omówimy 7 kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem.

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania wydatków — tych nieprzewidzianych i tych wynikających z realizacji planów, celów i marzeń. Trudno się dziwić – dzięki niskim kosztom, nieskomplikowanym procedurom i łatwemu procesowi wnioskowania dodatkowe środki można otrzymać szybko i wygodnie. Aby znaleźć szyty na miarę produkt, który okaże się realnym wsparciem i nie narazi kredytodawcy na dodatkowe (i zbędne) koszty, warto dokonać przemyślanego wyboru.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Dobry kredyt gotówkowy powinien łączyć uniwersalne zalety (niskie koszty, wygodną obsługę i łatwość wnioskowania) z dodatkowymi, ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy walorami. Zanim wybierzesz ten jedyny, dokładnie porównaj oferty poszczególnych banków. Oto 7 kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.

- Advertisement -

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem – 7 ważnych kwestii

Atrakcyjne oprocentowanie, elastyczny okres spłaty, szybka decyzja — na pierwszy rzut oka oferty poszczególnych banków wyglądają niemal identycznie. Różnią je jednak niewielkie, lecz bardzo ważne z punktu widzenia kredytobiorcy detale. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem?

1.Koszty

Dobry kredyt gotówkowy powinien być przede wszystkim niedrogi. Jego atrakcyjność ekonomiczną warunkuje jednak nie oprocentowanie, ale wskaźnik RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie odsetki oraz wszystkie inne koszty okołokredytowe (np. koszt prowizji czy ewentualnego ubezpieczenia), które jako kredytobiorca będziesz zobowiązany ponieść. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt.

2. Akceptowanie przez bank źródła dochodów

Jeśli nie pracujesz na etacie, upewnij się, że bank zaakceptuje źródło twoich dochodów. Na szczęście większość kredytodawców udziela finansowania nie tylko etatowcom, ale także osobom wykonującym obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych, prowadzących własne firmy i gospodarstwa rolne, emerytom i rencistom.

3. Gwarancja stałego oprocentowania

Zwłaszcza dziś, w niepewnych dla gospodarki czasach stabilność domowego budżetu jest na wagę złota. Jeśli chcesz zachować kontrolę nad finansami oraz wyeliminować ryzyko wzrostu raty kredytu, poszukaj banku oferującego kredyt gotówkowy z gwarancją stałego oprocentowania.

 4. Możliwość zaciągnięcia kredytu bez wizyty w oddziale banku

Możliwość pożyczenia pieniędzy bez konieczności wizyty w oddziale banku to kolejny niezwykle ważny w dzisiejszych czasach walor. Aby ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich, skorzystaj z usług kredytodawcy, który pozwala zrealizować każdy etap procesu kredytowego (nie tylko złożenie wniosku) przez internet lub telefon, bez konieczności wizyty w oddziale.

5. Możliwość samodzielnego wyboru dnia spłaty raty

Chcesz dostosować parametry kredytu do własnych potrzeb? Skorzystaj z usług banku, który pozwala na samodzielny wybór dnia spłaty raty. Dzięki temu zharmonizujesz termin spłaty raty z momentem otrzymania wynagrodzenia. Zminimalizujesz ryzyko opóźnień w spłacie i towarzyszących im konsekwencji.

6. Atrakcyjne warunki dla klientów banku

Czasem zdarza się, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, banki oferują im atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Dobrym przykładem może być tu Santander Consumer Bank – bank od kredytów, oferujący Mistrzowski kredyt gotówkowy. Dla klientów banku dostępna kwota finansowania to aż 65 000 zł. Nowi klienci pożyczą nie więcej niż 35 000 zł.

 7. Dodatkowe świadczenia i udogodnienia

Aby wyróżnić się wśród konkurencji, banki często oferują kredytobiorcom dodatkowe okołokredytowe świadczenia, zwiększające jego wartość. Może być to np. bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej (wystawienie opinii bankowej, zaświadczenia, kopii dokumentów wysyłka dodatkowych blankietów wpłat zgodnych z polską normą) czy przypomnienia SMS (np. o dacie i wysokości najbliższej raty lub potwierdzające wpłatę na umowę oraz jej spłatę).

Udostępnij
- REKLAMA -