Ten, kto się dostosowuje, przetrwa

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 7 min
7 min

W trakcie pandemii wszyscy przekonaliśmy się, jak bardzo pomocna może być technologia i jak ważne jest, aby mogły z niej korzystać nie tylko korporacje, ale także małe firmy, tworzące najbardziej istotny sektor dla każdej gospodarki – sektor MŚP. Właśnie taka idea, czyli demokratyzacja technologii, przyświeca działalności Kemp Flowmon, firmie świadczącej usługi monitorowania sieci IT i bezpieczeństwa cybernetycznego. O zeszłorocznej fuzji Flowmon i Kemp, planach na przyszłość, zmianach i misji firmy rozmawiamy z Jaroslavem Štusákiem, Dyrektorem sprzedaży na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, Kemp Flowmon.

Jak sobie radzi Flowmon? Miniony rok i pierwsza połowa tego roku przyniosły wiele zmian ze względu na pandemię i różne ograniczenia. Czy wpłynęło to w jakikolwiek sposób na Wasz biznes lub strategię jego prowadzenia?

Jaroslav Štusák, Dyrektor sprzedaży na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, Kemp Flowmon: Na nadejście pandemii koronawirusa zareagowaliśmy natychmiast. Przenieśliśmy większość  wydarzeń i seminariów do środowiska online. Podczas tych spotkań skupiliśmy się na aktualnych tematach związanych konkretnie z przejściem pracowników z biura do home office, czyli z wyzwaniami zarządzania zdalnym dostępem do sieci korporacyjnych. Głównym celem była pomoc firmom w operacjach IT, bezpieczeństwie związanym z dostępem VPN oraz zarządzaniu incydentami bezpieczeństwa we współpracy z naszymi partnerami.

Cieszymy się, że wiele firm wypróbowało w ten sposób nasze rozwiązanie Kemp Flowmon, a później zdecydowało się je wdrożyć na stałe. Oczywiście miniony rok był skomplikowany dla pracy naszych zespołów sprzedażowych, przyzwyczajonych do codziennych kontaktów z klientami i partnerami. Wiele projektów zostało odłożonych na czas nieokreślony, a nawet projekty będące już w toku były opóźnione. Potwierdziliśmy jednak, że nasza technologia i biznes nie są tak podatne na nieoczekiwane wydarzenia, jak na przykład pandemia. Z technicznego punktu widzenia dużą ilość naszych projektów można zrealizować bez większych problemów, korzystając ze zdalnego dostępu, bez konieczności fizycznej obecności u klienta.

W zeszłym roku, jedną z najważniejszych zmian było przejęcie Waszej firmy przez Kemp. Co przyniosła ta fuzja i jakie zmiany zaszły w firmie?

JS: Kemp i jego technologie są wciąż stosunkowo mało znane w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Natomiast w Europie Zachodniej jest to technologia bardzo często wdrażana zamiast starszych rozwiązań F5 lub Citrix. Dzieje się tak ze względu na lepszy stosunek wydajności do ceny oraz znacznie łatwiejsze wdrożenie i obsługę. Nie bez powodu Kemp LoadMaster może pochwalić się tytułem najpopularniejszego systemu równoważenia obciążenia na świecie.

Flowmon jest zaś bardzo dobrze ugruntowaną marką w regionie i posiada ugruntowaną sieć dystrybutorów i partnerów. Efekty synergiczne są więc oczywiste i możliwe na kilku płaszczyznach.

Na poziomie biznesowym istnieje możliwość wykorzystania naszych obecnych kanałów dystrybucji, również dla technologii Kemp. Na poziomie technicznym – połączenie technologii równoważenia obciążenia dla serwerów aplikacji z naszymi technologiami NPMD i NDR. Zawsze przyniesie to korzyści klientom, którzy dzięki temu mogą lepiej monitorować ruch danych, a tym samym lepiej zarządzać doświadczeniem użytkowników aplikacji.

Jeśli chodzi o zmiany organizacyjne, jesteśmy obecnie w trakcie koordynowania wszystkich procesów, zespołów i obowiązków, aby w przyszłości działać jako jeden podmiot na rynku, z pełnym portfolio zarówno produktów Kemp jak i Flowmon.

W jaki sposób przejęcie przez Kemp wpłynęło na Wasze portfolio i co to oznacza dla Waszych klientów? Czy połączenie technologii Kemp, w zakresie dostępności aplikacji i bezpieczeństwa usług z technologiami Flowmon zapewniającymi głęboką widoczność sieci i zautomatyzowane reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem, spełniło wszystkie oczekiwania?

JS: Nic zasadniczego się nie zmieni, dotychczasowy model biznesowy pozostanie taki sam. Dla partnerów zmiana, w pozytywnym jej znaczeniu, jest okazją do wzmocnienia i rozszerzenia ich portfolio o technologie Kemp. Ważne jest również nowe, wspólne wsparcie dla obu technologii. Niebawem nastąpią również zmiany w brandingu. Nasze obecne portfolio będzie nosiło nazwę Kemp Flowmon. Jednak nie ma zmian na linii produktów i w zakresie tego, na czym się skupiamy. Będziemy nadal dostarczać rozwiązania do monitorowania sieci IT i bezpieczeństwa cybernetycznego, jednak w przyszłości pod marką Kemp.

Dotychczasowy model biznesowy pozostaje taki sam, wspólny dla obu firm. Nadal będziemy firmą, która dostarcza swoje rozwiązania klientom końcowym poprzez dystrybutorów i sieć partnerów biznesowych.

Jakie obszary rynku są najbardziej perspektywiczne pod względem wykorzystania Waszych rozwiązań lub gdzie produkty Flowmon są najbardziej potrzebne?

JS: Największe szanse w nadchodzących latach widzimy w demokratyzacji wszystkich technologii oferowanych w naszym portfolio, tj. chcemy, aby nasze rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa i równoważenia obciążenia były jeszcze bardziej dostępne dla małych i średnich firm.

W dłuższej perspektywie, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, nastąpi również odejście od rozwiązań on-premise na rzecz świadczenia usług w chmurach prywatnych i publicznych, a tym samym wzrośnie zapotrzebowanie na zapewnienie usług i aplikacji w środowiskach hybrydowych. To tutaj symbioza technologii Flowmon i Kemp oraz możliwość ich wszechstronnego zastosowania, niezależnie od środowiska, stanie się w pełni widoczna.

Czy w najbliższej przyszłości będziecie wprowadzać jakieś nowe produkty lub innowacje?

JS: Pierwszą innowacją była funkcjonalność Network Telemetry, którą wyposażyliśmy w system równoważenia obciążenia LoadMaster. Dzięki temu, klienci otrzymali możliwość łatwego wykrycia przyczyny problemów i określenia, czy są one spowodowane przez aplikację czy sieć. Nieustannie pracujemy również nad coraz ściślejszą integracją i ulepszeniami obu linii produktów. Możemy spodziewać się pierwszych znaczących rezultatów w przyszłym roku. A na pewno jest na co czekać. I oczywiście nadal będziemy realizować nasz długoterminowy cel, jakim jest demokratyzacja technologii korporacyjnej tak, aby była dostępna dla jak najszerszej grupy osób.


Zainteresowały Cię rozwiązania Kemp Flowmon?

Zapraszamy do kontaktu
Damian Przygodzki
S4E Security BDM
Damian.Przygodzki@s4e.pl
+48 601 302 790


Zaproszenie na darmowe szkolenie z rozwiązań Kemp Flowmon

Temat: Rozwiązanie Kemp LoadMaster – wszystko co powinieneś wiedzieć
Data: 7 Październik 2021 (czwartek)
Godzina: 11:00
Gdzie: Webinar
Prowadzący: Piotr Kwiatkowski | S4E Product Manager

Dostęp użytkowników do usług i aplikacji jest często krytyczny, jeśli mówimy o biznesowej poczcie elektronicznej czy informacjach zawartych w bazach danych. Dlatego należy stosować rozwiązania, które w znacznym stopniu mogą umożliwić wysoką dostępność.

Nawet jeśli awarii ulegnie serwer na którym działa taka usługa krytyczna to przełączenie na lokalizację zapasową powinno odbyć się w jak najkrótszym czasie. Podczas sesji omówione zostanie rozwiązanie KEMP LoadMaster wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Agenda:
– Omówienie architektury rozwiązania
– Funkcjonalności
– Scenariusze zastosowania
– Live Demo

Rejestracja: https://bit.ly/3hCUW3j

Udostępnij