Veeam Software podał dziś wyniki za II kwartał br. Firma poinformowała, że popularność jej rozwiązań, które pozwalają każdej firmie zapewnić użytkownikom bezproblemowe korzystanie z usług cyfrowych, stale rośnie. Pod względem udziału w rynku Veeam jest coraz powszechniej uznawany jest za lidera w tym obszarze rozwiązań IT.
W raporcie Backup & Recovery Marketshare Report 2016 firmy Gartner, Veeam został sklasyfikowany na czwartym miejscu na świecie z 27-procentowym wzrostem rok do roku, prześcigając dostawców rozwiązań starszego typu, którzy odnotowali najwyżej jednocyfrowe wzrosty. Podobnie w publikacji IDC Software Tracker, Data Protection 2016, Veeam znalazł się w gronie czterech czołowych producentów, co ponownie potwierdziło, że wizja firmy oraz zdolność do jej realizacji jest doceniana przez klientów.
Dynamikę wzrostu Veeam i postępy poczynione w II kwartale 2017 r. potwierdzają poniższe wyniki:
- 27-procentowy wzrost przychodów z zamówień rok do roku;
- 53-procentowy wzrost zamówień rok do roku w kategorii transakcji wartych ponad 100 tys. dol.;
- Przekroczenie progu 255 tys. klientów na całym świecie, co oznacza utrzymanie historycznej średniej przyrostu bazy użytkowników, która wynosi około 4 tysiące nowych klientów miesięcznie;
- Wzrost o 11 punktów wskaźnika Net Promoter Score (NPS; ocena lojalności klientów danej firmy) do 73 punktów, tj. dwukrotnie więcej niż wynosi średnia branżowa;
- Dynamiczny napływ nowych klientów w związku z zawarciem umów resellingowych z HPE w pierwszym pełnym kwartale ich obowiązywania.
Na tle całej firmy wyniki polskiego oddziału Veeam Software wyglądają równie dobrze. W II kwartale br. polski oddział firmy wygenerował (w ujęciu rok do roku):
- 49-procentowy wzrost łącznych przychodów z zamówień;
- 47-procentowy wzrost przychodów z zamówień nowych licencji;
- 51-procentowy wzrost przychodów z tytułu odnowień wsparcia technicznego;
- 56-procentowy wzrost przychodów z transakcji w programie Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), który dotyczy implementacji rozwiązań Veeam wykorzystujących środowiska chmurowe.
Powiedzieć, że rynek się zmienia, byłoby wielkim niedomówieniem. Użytkownicy końcowi stają się coraz bardziej wymagający, ransomware i inne cyberzagrożenia mają wielki wpływ na świat biznesu, a właściciele firm toczą ciężką walkę, aby nieustannie wprowadzać innowacje, zapewniać klientom doskonałą obsługę, jednocześnie zachowując konkurencyjność. Wizja Veeam jest jasna. Dzięki niej w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiliśmy duże postępy, nie tylko pozyskując nowych klientów i notując wzrost przychodów z zamówień, ale również otrzymując uznanie otoczenia rynkowego. W miarę, jak przedsiębiorstwa migrują do chmury, widzimy rosnące zainteresowanie naszymi rozwiązaniami do zapewniania stałej dostępności… nasze wyniki mówią same za siebie! W minionym kwartale wysoko podnieśliśmy poprzeczkę, ogłaszając wiele innowacji i nowych umów partnerskich, a to dopiero początek tego, co możemy osiągnąć – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam
W II kwartale 2017 r. Veeam nie tylko odnotował dobre wyniki finansowe i umocnił się na pozycji lidera w opinii czołowych analityków branżowych, ale również stał się preferowanym partnerem wielu wiodących producentów, jeśli chodzi o zapewnianie stałej dostępności w skali całego przedsiębiorstwa:
- Zapowiedziana na konferencji VeeamON 2017 rozszerzona platforma Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform wprowadza nowy framework Universal Storage API. W ten sposób Veeam dodaje do stale rozwijającego się ekosystemu strategicznych partnerów (dotychczas: HPE, Cisco, NetApp, Dell EMC oraz Exagrid), nowe marki, takie jak IBM, Lenovo oraz INFINIDAT. Te połączone rozwiązania umożliwiają użytkownikom wykorzystanie nowatorskich i zaawansowanych funkcji „1 + 1 = 3”, które znacznie poprawiają poziom dostępności i redukują koszty, bez negatywnego wpływu na środowisko produkcyjne.
- Veeam i Pure Storage współpracowały nad integracją Veeam Backup & Replication z pamięcią masową Pure oraz przyspieszeniem działań związanych ze strategią wejścia na nowe rynki. Kooperacja umożliwi przedsiębiorstwom wykorzystanie migawek pamięci masowej do znacznego poprawienia wskaźnika RPO (akceptowalny poziom utraty danych wyrażony w czasie) i ograniczenia wpływu na infrastrukturę, co pozwoli osiągnąć jeszcze większy zwrot z inwestycji IT. Integracja ta ma być dostępna na początku przyszłego roku.
- Veeam staje się głównym dostawcą rozwiązań do zapewniania dostępności IT dla zwirtualizowanych środowisk Nutanix i dodaje obsługę hiperwizora Nutanix AHV do swojego sztandarowego pakietu Veeam Availability Suite. To pozwoli wspólnym klientom wykorzystać atuty rozwiązania klasy korporacyjnej do zapewniania stałej dostępności. Veeam staje się też strategicznym partnerem technologicznym w ramach programu partnerskiego Nutanix Elevate Alliance Partner Program, jak również aplikacją promowaną w nowym sklepie Nutanix;
- Wprowadzenie Veeam dla IBM Bluemix umożliwia klientom tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczenie ich usług IT działających na platformie Bluemix. Pakiet Veeam Availability Suite, zarówno w przypadku wirtualizacji VMware jak i Hyper-V, umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z technologii Veeam w celu tworzenia kopii zapasowych obciążeń IBM Cloud. Ponadto pozwala on wykonywać kopie zapasowe oraz replikację do lokalizacji zewnętrznej, która może znajdować się w ponad 50 chmurowych centrach danych IBM.
- W ramach strategicznego partnerstwa z N2WS zaprezentowano Veeam Availability dla AWS – pierwsze na rynku, natywne dla chmury, bezagentowe rozwiązanie do backupu i gwarantowania dostępności, zaprojektowane do ochrony i odzyskiwania aplikacji oraz danych AWS. Ma ono pomóc przedsiębiorstwom w niezawodnym przenoszeniu się do środowisk wielochmurowych i hybrydowych oraz zarządzaniu nimi.
Firma Veeam zatrudnia już ponad 2800 osób na całym świecie a ostatnio ponownie powiększyła swój zespół kierowniczy. Wśród najważniejszych postaci w poszerzonym gronie menedżerów wyższego szczebla znaleźli się: Brian Bakstran, wiceprezes ds. marketingu na terytorium obu Ameryk, oraz James Mundle, wiceprezes ds. globalnego programu dystrybucji. Bakstran przeszedł do Veeam z NetApp, gdzie pracował na kilku stanowiskach kierowniczych, m.in. jako wiceprezes ds. marketingu na obie Ameryki, p.o. głównego dyrektora ds. marketingu, a ostatnio jako wiceprezes ds. globalnego marketingu terenowego i w kanale sprzedaży. Mundle dołączył do Veeam ponad rok temu i dotychczas był odpowiedzialny za strategię oraz działalność dystrybucyjną w Ameryce Północnej. Wcześniej Mundle był wiceprezesem ds. światowej dystrybucji w Seagate, a także spędził 10 lat w Hewlett Packard na różnych stanowiskach kierowniczych.