Aktualizacja Windows 11 – teraz także dla ‘problemowych’ procesorów Intel

Wprowadzenie systemu operacyjnego Windows 11 na koniec 2021 roku przyniosło nową erę w technologii, ale nie bez pewnych przeszkód. Użytkownicy z procesorami Intel 11. generacji i specyficznymi wersjami sterownika Intel SST napotkali problemy z aktualizacją, które utrzymywały się przez niemal 29 miesięcy.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
1 min

Od czasu wprowadzenia systemu operacyjnego Windows 11 pod koniec 2021 roku, wielu użytkowników komputerów z procesorem Intel 11. generacji napotkało trudności w aktualizacji swoich systemów. Microsoft, w swojej publikacji dotyczącej wymagań systemowych dla nowego systemu, wskazał, że niektóre modele procesorów są w pełni kompatybilne. Jednakże, przez ostatnie 29 miesięcy, posiadacze określonych wersji sterownika Intel Smart Sound Technology (SST) borykali się z problemami uniemożliwiającymi aktualizację.

Problem dotyczył specyficznych wersji sterownika Intel SST – 10.29.0.5152 oraz 10.30.0.5152. Te wersje sterowników, w połączeniu z procesorem Intel 11th Gen Core, stwarzały przeszkody, przez które użytkownicy tych konfiguracji komputerowych nie mogli skorzystać z bezpłatnej aktualizacji do Windows 11.

Po wielu miesiącach pracy nad tym problemem, Microsoft w końcu ogłosił, że znalazł rozwiązanie. Aktualizacja sterownika Intel SST do wersji 10.30.00.5714 lub 10.29.00.5714 rozwiązuje problem, umożliwiając tym samym aktualizację systemu do Windows 11.

Dla użytkowników, którzy do tej pory nie mogli zaktualizować swojego systemu, Microsoft zapewni automatyczne dostarczenie nowej wersji sterownika poprzez system Windows Update. Spodziewane jest, że w ciągu najbliższych dni zostanie on zainstalowany automatycznie, a 48 godzin po zainstalowaniu sterownika użytkownicy otrzymają powiadomienie od Microsoftu z informacją, że aktualizacja do Windows 11 jest już dostępna.