Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Canon po raz siódmy ze złotym medalem EcoVadis

Udostępnij

Po raz siódmy z rzędu Canon otrzymał złoty medal organizacji EcoVadis. Tym samym firma znalazła się w gronie 5 proc. najbardziej ekologicznych i działających w zrównoważony sposób przedsiębiorstw na świecie. To wyraźne docenienie wieloletnich działań Canon, który jako jeden z wiodących producentów technologii z zakresu druku i obrazowania, podkreśla swoje zaangażowanie w realizację ogłoszonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Ranking EcoVadis dotyczy kluczowych obszarów zrównoważonego rozwoju: ekologii, prawa pracy, praw człowieka, etyki oraz odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku działalności. Canon otrzymuje złoty medal już po raz siódmy z rzędu, co oznacza, że producent doskonale radzi sobie we wszystkich wypisanych wyżej obszarach. – Siłą napędową dla całej firmy jest dawna japońska filozofia Kyosei, oznaczająca życie i pracę dla wspólnego dobrakomentuje Rafał Osiekowicz Product Marketing Team Manager B2B w Canon Polska.Dlatego każdego dnia, oprócz tworzenia najwyższej jakości rozwiązań dla biznesu i użytkowników indywidualnych, skupiamy się na wspieraniu pozytywnych zmian na świecie. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie mit ani nie wydmuszka, co udowadniamy, wyraźnie poprawiając wpływ naszej produkcji na środowisko oraz wspierając wiele wartościowych inicjatyw społecznychdodaje Rafał Osiekowicz

Według oficjalnego planu, do 2050 roku Canon ma osiągnąć całkowitą neutralność emisyjną. Z kolei do 2030 roku firma zobowiązała się do redukcji swoich emisji CO2 o 3 proc. w skali roku. Producent wspiera także nowoczesne idee ograniczające zużycie materiałów, na przykład koncepcję regeneracji maszyn oraz konstruuje swoje urządzenia, aby były jak najbardziej energooszczędne. Jak podaje najnowszy raport dotyczący działań firmy w tym zakresie, od 2008 do 2021 stale ulepszane urządzenia Canon zaoszczędziły aż 60,522 GWh (gigawatogodzin), co stanowi ponad 1/3 rocznej produkcji energii w całej Polsce.

Ponadto firma angażuje się w rozliczne projekty o charakterze społecznym oraz ekologicznym. Jedna z najciekawszych inicjatyw realizowanych na terenie Polski to „Nowy dom dla drukarki” – akcja, w ramach której organizacje pożytku publicznego mogą bezpłatnie otrzymać wysokiej klasy urządzenia biurowe, które przestały już służyć poprzednim właścicielom. Tylko dzięki tej jednej koncepcji Canon jednocześnie wspiera ideę gospodarki obiegu zamkniętego, zapobiega marnotrawstwu, jak i wspiera pożyteczne idee (w tym roku akcja adresowana jest do organizacji zajmujących się tematem aktywizacji zawodowej).

Źródło:Canon

Zobacz

Milczarski: LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwa

PLL LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwają; LOT potrzebuje tego projektu - mówił we wtorek prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że firma nie ma tylu pasażerów co w roku 2019, ale poziom taki zamierza osiągnąć w przyszłym roku.

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku: w związku z rosnącymi cenami w styczniu zajęcia zdalne

W styczniu studenci Uniwersytetu w Białymstoku, największej uczelni w regionie, będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie – poinformował we wtorek rektor uczelni prof. Robert Ciborowski. Ma to związek z rosnącymi cenami za energię elektryczną i ogrzewanie.

Minister Moskwa: przygotowujemy ustawę dot. tego, by ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania

Przygotowujemy ustawę dotyczącą tego, żeby ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania; taka ustawa się za chwilę pojawi - powiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Na pewno spółki podzielą się swoimi zyskami - zapewniła.

Rzeczkowska: Utrzymanie ratingu podkreśla konkurencyjność naszej gospodarki

S&P kolejny raz utrzymała wysoką ocenę ratingową Polski, podkreślając konkurencyjność naszej gospodarki, silną pozycję zewnętrzną i dobrą sytuację naszych finansów publicznych - wskazała PAP minister finansów Magdalena Rzeczkowska, odnosząc się do oceny ratingowej S&P.

NBP: napływ kapitału z inwestycji zagranicznych wyniósł 114,2 mld zł w 2021 r.

W 2021 roku napływ kapitału netto z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich wyniósł 114,2 mld zł - poinformował w poniedziałek Narodowy Bank Polski.

Pierwszy w branży sojusz w zakresie produkcji i łańcucha dostaw anod krzemowych

GDI, producent anod krzemowych, podpisał porozumienie w celu poprowadzenia...
- Reklama -

REKLAMA