Christof Böhm nowym prezesem i dyrektorem zarządzającym w Sharp NEC Display Solutions Europe 

Sharp NEC Display Solutions Europe ogłasza zmianę na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego - Christof Böhm obejmie tę rolę 1 lutego 2024 r., zastępując Bernda Eberhardta. Böhm, mający ponad 30-letnie doświadczenie w firmie, będzie kontynuował jej rozwój, kładąc nacisk na jakość, obsługę klienta i zrównoważony rozwój.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Sharp NEC Display Solutions Europe ogłosił powołanie Christofa Böhma na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Sharp NEC Display Solutions Europe (Sharp/NEC). Od 1 lutego 2024 r. zastąpi on Bernda Eberhardta, który zdecydował się ustąpić ze stanowiska prezesa i CEO Sharp/NEC.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w Sharp/NEC – ostatnio na stanowisku Senior Vice President Engineering, Quality Assurance & Service – Christof Böhm doskonale rozumie branżę rozwiązań do wyświetlania obrazu oraz jej wyzwania i poprowadzi firmę do kolejnej fazy rozwoju.

Sharp NEC – powiew świeżości z dawką doświadczenia

“Chcielibyśmy podziękować Berndowi Eberhardtowi za jego długą i bardzo owocną karierę oraz 30 lat pracy w Sharp i NEC. Dzięki swojemu nieustannemu zaangażowaniu w biznes doprowadził firmę do wielu kamieni milowych, w tym do joint venture Sharp i NEC, które zostało ogłoszone w 2020 roku”, powiedział Yoichi (Joe) Tomota, prezes Sharp Europe. “Od tego czasu podjęto wiele działań, aby dostosować systemy, ujednolicić łańcuchy dostaw i zoptymalizować logistykę. “Droga przed nami jest wyraźna – chcemy nadal zwiększać wydajność i tworzyć jeszcze większą wartość dodaną dla naszych klientów” podsumował Joe Tomota.

Kolejna faza rozwoju Sharp/NEC będzie prowadzona przez Christofa Böhma, który wniesie do swojej nowej roli wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie inżynierii, a także zarządzania jakością i usługami: “Jakość jest niezmienna. Nie pójdziemy na kompromis w kwestii niezawodności naszych produktów, a doskonała, wiodąca w branży obsługa serwisowa, nadal będzie zapewniać spokój naszym klientom – nawet gdy będziemy przechodzić kolejną biznesową tranzycję ku marce Sharp. Nasza firma już wcześniej przechodziła zmiany, a mimo to nasi klienci doświadczają ciągłości w obszarach, które cenią: Jakość, Obsługa i Zrównoważony Rozwój. Będziemy kontynuować to zobowiązanie w przyszłości”powiedział Christof Böhm.

Kontynuując transformację biznesową, spółka joint venture przejdzie na pełną własność Sharp Corporation. Tempo przejścia na markę Sharp będzie się różnić w zależności od kategorii produktowych. W 2024 roku Sharp/NEC będzie nadal wprowadzać nowe produkty pod marką Sharp, korzystając z wiedzy zarówno Sharp, jak i NEC. Pierwszy znaczący wspólny projekt wprowadzenia produktu na rynek będzie miał miejsce na początku 2024 roku i będzie obejmował gamę monitorów wielkoformatowych MultiSync® ME drugiej generacji, które będą sygnowane marką Sharp.

Na targach Integrated Systems Europe 2024 Sharp/NEC zaprezentuje nowe rozwiązania wizualne w ramach kontynuacji współpracy joint venture. Podczas tego wydarzenia Sharp/NEC będzie nadal udowadniać swoim klientom ciągłe zaangażowanie w jakość, obsługę i zrównoważony rozwój oraz dziękować im za ich cenną lojalność i zaangażowanie.