[the_ad_group id="105318"]

Czy wirtualne roboty zastąpią lekarzy? Automatyzacja w medycynie postępuje

[the_ad_group id="105318"]

Czy wirtualne roboty zastąpią lekarzy? Automatyzacja w medycynie postępuje

Upowszechnienie się teleporad, rejestracji online i e-recept to dopiero początek, jeśli chodzi o wykorzystanie nowych technologii w medycynie. Automatyzacja – rozumiana jako całościowe zmiany w funkcjonowaniu szpitali i ośrodków zdrowia – dotyczy coraz szerszych obszarów ich działalności.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do leczenia pacjentów

Myśląc o automatyzacji w medycynie, wiele osób widzi oczami wyobraźni zaawansowane humanoidalne roboty pomagające przy skomplikowanych operacjach, wykonujące swoje zadania z precyzją niemożliwą do uzyskania w przypadku ludzkiej ręki.

To jeden z bardziej spektakularnych przykładów, a automatyzację procesów można zastosować również na bardziej podstawowym poziomie. Dzięki dostępowi do innowacyjnego oprogramowania lekarze nie muszą poświęcać czasu na żmudne i powtarzalne czynności takie jak zbieranie i analiza danych czy wyników badań. Mogą za to skupić się na bezpośrednim kontakcie z pacjentem.

Automatyzacja procesów w placówkach służby zdrowia

Wykorzystanie nowych technologii w pracy szpitali i przychodni nie ma nic wspólnego z historiami rodem z filmów science fiction. To rzeczywistość, która dzieje się na naszych oczach. Już teraz placówki służby zdrowia wprowadzają systemy usprawniające rejestrację pacjentów, przypisywanie ich do odpowiednich pokoi szpitalnych, rezerwację sal operacyjnych.

Projektowane na potrzeby szpitali i ośrodków zdrowia oprogramowanie pozwala także optymalnie rozdysponowywać sprzęt medyczny oraz zoptymalizować obieg dokumentacji pacjentów. Dzięki wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji można na bieżąco reagować na zmiany i nagłe sytuacje.

Zintegrowane urządzenia medyczne i oprogramowanie

Produkty cyfrowe w medycynie są niezbędne, by wykorzystywać innowacyjne metody leczenia i diagnozowania pacjentów. Nowoczesne technologie wykorzystujące IoT (Internet of Things) pojawiają się w szpitalach nie tylko w postaci systemów do obsługi rejestracji czy zarządzania. Są obecne również w aparaturze medycznej, na przykład w pompach insulinowych czy sprzęcie do monitorowania funkcji życiowych pacjentów.

Firma Global Logic wykorzystuje swoje doświadczenie w tworzeniu oprogramowania do projektowania urządzeń będących częścią większego systemu. Integracja sprzętu stosowanego w leczeniu z narzędziami diagnostycznymi czy oprogramowaniem przechowującym dokumentację pacjenta pozwala na kompleksowe zaplanowanie i zrealizowanie innowacyjnej ścieżki leczenia.

Chcesz stać się częścią medycyny przyszłości i tworzyć innowacyjne rozwiązania wspierające leczenie? Sprawdź oferty pracy i dołącz do zespołu Global Logic!

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów