DataArt powiększyła zespół w Polsce do 700 osób

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
3 min

DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym, w 2022 roku powiększyła zespół w Polsce o 280 osób. Najwięcej zasiliło biura w Krakowie i Wrocławiu. DataArt zapowiada dalszy rozwój w 2023 roku, a jego tempo będzie zależało od globalnej koniunktury i zapotrzebowania na usługi IT.

“W ubiegłym roku pobiliśmy rekord pod względem nowych rekrutacji. Nawiązywaliśmy współpracę średnio z jednym specjalistą IT w każdym dniu roboczym, co w tak trudnej branży osiągają tylko nieliczne firmy w kraju. Po ośmiu latach od uruchomienia pierwszego biura DataArt w Lublinie, dzisiaj jesteśmy blisko 700-osobowym zespołem, który ma istotną przewagę na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Naszym pracownikom możemy zaoferować nie tylko szeroki pakiet benefitów, ale również rozpoznawalną i stabilną markę, która od blisko dekady rozwija się w kraju.”

Ryszard Permus, prezes zarządu DataArt Wrocław

Najliczniej reprezentowanymi technologiami wśród nowo zatrudnionych pracowników były Java, JavaSctipt i .Net, ale porównywalną liczbę nowo przyjętych osób stanowili inżynierowie DevOps, testerzy oprogramowania, analitycy oraz project managerowie.

Najszybciej rósł zespół w Krakowie, który w minionym roku zasiliły 93 osoby i liczy on już 101 osób. Z kolei największe polskie biuro, mieszczące się we Wrocławiu, powiększyło się o 69 nowych pracowników i dziś współpracuje z 285 specjalistami. Istotny wpływ na wzrost miały również dwa nowe otwarcia – w Łodzi oraz w Warszawie. Do obu zespołów w drugiej połowie 2022 roku dołączyło już w sumie kilkadziesiąt osób. 

DataArt prowadzi biura obecnie w pięciu miastach w Polsce – w Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi oraz Warszawie. Firma oferuje również współpracę w modelu pracy zdalnej, zatrudniając specjalistów w całej Polsce, niezależnie od posiadanych oddziałów. W tym momencie z firmą współpracuje w ten sposób już 40 osób.  

DataArt zapowiada dalszy wzrost zespołu w 2023 roku i obecnie prowadzi rekrutację na ponad 60 stanowisk w Polsce. Skala wzrostu w całym roku będzie uzależniona od globalnego popytu na usługi IT.

“W ostatnich miesiącach zauważamy spowolnienie koniunktury w światowej gospodarce, co może w naturalny sposób przełożyć się na branżę IT. Dlatego obserwujemy rynek i chcemy na bieżąco reagować na zmieniające się realia. Doświadczenia z przeszłości nauczyły nas, że zmiany trendów w gospodarce mogą pojawić się w każdym momencie, a my chcemy być na to gotowi.”

Jarosław Diatczyk, członek zarządu DataArt Poland
SOURCES:DataArt
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *