Grupa SER z nowym Dyrektorem Generalnym i Prezesem Wykonawczym

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min czytania

SERgroup Holding International GmbH (SER Group) informuje, że od 1 maja 2021 roku funkcję Dyrektora Generalnego, a jednocześnie Prezesa Zarządu Grupy SER, pełni Sven Behrendt (do tej pory Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu). Na nowo piastowanym stanowisku zastąpił on Kurta-Wernera Sikorę, który skoncentruje się na pełnieniu obowiązków w Radzie Doradczej. Ponadto, z początkiem maja br. Prezesem Wykonawczym tej rady został mianowany John Bates.

W swojej nowej roli, John Bates będzie ściśle współpracował ze Svenem Behrendtem nad stymulowaniem międzynarodowego wzrostu i strategicznego rozwoju Grupy SER. Bates ma wieloletnie doświadczenie w rozwoju firm programistycznych i jest doktorem nauk komputerowych Uniwersytetu Cambridge. Wcześniej był Dyrektorem Generalnym Eggplant, wiodącego brytyjskiego dostawcy rozwiązań do automatyzacji cyfrowej. Obecnie jest również niezależnym Dyrektorem Niewykonawczym Sage, największej notowanej brytyjskiej spółki technologicznej.

Sven Behrendt widzi przyszłość Grupy SER w jasnych barwach oraz z entuzjazmem patrzy na swoją nową rolę: „W ciągu ostatnich dwóch lat sukcesywnie wprowadzaliśmy zmiany w wielu obszarach. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa naszego portfolio biznesowego i rozwiązań chmurowych SaaS (oprogramowanie jako usługa), a w szczególności dalsze stymulowanie rozwoju Grupy SER na zagranicznych rynkach. Bogate doświadczenie i wiedza Johna Bates’a będzie ogromnym atutem w tym rozwoju. Razem z Johnem i całym zespołem SER nie możemy się doczekać osiągnięcia naszych celów.”

 „Od czasu naszej inwestycji w grudniu 2018 r. Sven Behrendt i cały zespół SER Group ciągle czynią progres. Cieszymy się, że Sven przyjął stanowisko CEO. Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność Kurtowi-Wernerowi Sikorze za bliską i pełną zaufania współpracę oraz jego nieustanne wsparcie. John Bates, jako Przewodniczący Rady Doradczej, będzie ściśle współpracował z CEO Svenem Behrendtem, aby przyspieszyć strategiczny i międzynarodowy rozwój SER. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Johnem i życzymy jemu i Svenowi wszelkich sukcesów w nowych rolach” komentuje natomiast Dr. Thorsten Dippel, Dyrektor Zarządzający w Zespole Doradczym Carlyle Group Europe Technology Partners.

- Reklama -

Kolejny obowiązek przewoźników – pakiet mobilności znów daje o sobie znać

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku. Chodzi o przepis, wprowadzający konieczność zgłoszenia

3 min czytania

OZE rośnie w siłę. Mikroinstalacje mają już moc 9,3 GW

Wolumen energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji wyniósł w 2022 roku prawie 5,8 TWh, co oznacza wzrost o 109

1 min czytania

Dlaczego warzywa drożeją?

Obecnie krajowe warzywa są o 55,7 proc. droższe niż przed rokiem. Wraz z wiosną warzywa będą taniały, ale do świąt

4 min czytania