Ile kosztuje hala stalowa?

Newsroom BrandsIT

Zarówno w przemyśle jak i w rolnictwie, znaczną część prac wykonuje się przy użyciu specjalistycznych maszyn. Jednak aby te spełniały swoje zadania, wymagają odpowiedniego serwisu i przechowywania. Idealnym miejscem do składowania sprzętu są hale stalowe. Coraz częściej rolnicy i przedsiębiorcy decydują się na wykorzystanie właśnie takich konstrukcji w swoich przedsięwzięciach. Dla osób, które rozważaj rozwiązanie tego typu, przygotowaliśmy krótki poradnik o kosztach budowy hali stalowej.

Hala stalowa czy murowana?

Sprawnie rozwijające się przedsiębiorstwo to oczywisty powód do zadowolenia. Większe zyski, wzrastająca rozpoznawalność marki oraz prestiż to pozytywne aspekty ekspansji firmy. Jednak szybki rozrost wiąże się z dodatkowymi inwestycjami, jak zakup nowych maszyn i sprzętów. Częstą bolączką, z którą borykają się właściciele firm, jest brak odpowiedniej ilości miejsca do ich przechowywania. Już sama myśl o konieczności postawienia tradycyjnej hali murowanej, z której budową wiąże się wiele problemów, może zniechęcić. Rozsądna alternatywą jest budowa hali stalowej.

Tradycjonaliści zapytają, dlaczego ta miałaby być lepsza od murowanej. Jest wiele argumentów, które przemawiają właśnie na rzecz hal stalowych. Przede wszystkim, czas to pieniądz. Nie dość, że konstrukcja hali stalowej wiąże się z o wiele niższymi kosztami, to również pozwala na maksymalne skrócenie czasu budowy. – Nie wymagane są specjalistyczne fundamenty, a gotowe półfabrykaty dostarczone na plac budowy nie potrzebują ciężkiego sprzętu do ich montażu. W dodatku możemy realizować nasz plan na ograniczonej, zabudowanej już powierzchni – tłumaczy specjalista Frisomat. Poza tym, budowa przemysłowej hali stalowej to duże możliwości adaptacyjne. Stosowane systemy modułowe pozwalają zarówno na szybką rozbudowę hali, jak i jej reorganizację. Natomiast ocieplana hala stalowa to świetnie rozwiązanie dla przestrzeni, w której powinna panować stała temperatura

Hala stalowa – koszt budowy

Po argumentach przemawiających za halą stalową, czas na poznanie jej ceny. Każde przedsiębiorstwo czy gospodarstwo rolne wymaga indywidualnego podejścia do wyceny budowy hali stalowej. Różne zapotrzebowania sprawiają, że koszt w każdym przypadku będzie inny. Kosztorysy hali stalowej z biurem, jednospadowej hali stalowej czy takiej z dwiema nawami – wszystkie będą się od siebie różnić. To od potrzeb przedsiębiorstwa uzależniona jest powierzchnia konstrukcji, liczba okien, ścian wewnętrznych czy kwestia ocieplenia budynku.

Jeśli mamy pewne wątpliwości natury projektowej, skonsultujmy się z przedstawicielem producenta hal stalowych. Pracownik firmy na pewno chętnie nam pomoże i poda konkretną cenę za m2 hali stalowej.  Producenci na swoich stronach internetowych często zamieszczają konfiguratory, które ułatwiają ten proces. Zarówno hale przemysłowe jak i hale rolnicze rządzą się własnymi prawami, dlatego zapoznajmy się dokładnie z pełną ofertą producenta hal stalowych.

Koszt hali stalowej – co się na niego składa?

Oczywiste jest, że głównym składnikiem kosztów wybudowania hali stalowej są materiały. Jednak pod ceną hali stalowej za m2 kryje się znacznie więcej elementów. Zawiera ona w sobie między innymi stworzenie projektu hali, koszty transportu i montażu. Należy pamiętać o tym, że każda budowa to indywidualne przedsięwzięcie, dlatego ceny zawsze będą się różnić.

Niezależnie od tego, czy prowadzimy działalność gospodarczą, czy gospodarstwo rolne, hala stalowa bardzo często będzie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna murowana hala. Konstrukcje te przekonują do siebie trwałością, szybkością budowy oraz możliwością dalszej rozbudowy i adaptacji. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy, że koszt hali stalowej nie jest uniwersalny. Każda konstrukcja wymaga indywidualnego projektu i osobnej wyceny.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij
Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *