Kampanie Google Ads – czym są? Czy to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Kampanie Google Ads – czym są? Czy to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Mamy kilka możliwości w zakresie zwiększania widoczności firmy w internecie. Jednym z rozwiązań są tytułowe kampanie Google Ads. To reklamy płatne, dzięki którym uzyskujemy widoczność w nieorganicznych wynikach wyszukiwania, w karcie Zakupy czy na stronach Partnerów Google. Czym dokładnie są kampanie Google Ads? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Google Ads – co to? 

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym są kampanie Google Ads. Jak już wspomnieliśmy, są to reklamy płatne (rozliczane w systemie PPC, PPM, PPV). To system Google, dzięki któremu możemy emitować reklamy tekstowe, graficzne, video oraz produktowe. W zależności od celów biznesowych możemy zdecydować się na konkretny rodzaj kampanii.  

Kampanie Google Ads to bardzo szeroki temat. Wszystkim, którzy są zainteresowani szczegółowymi informacjami z tego zakresu, polecamy poradnik: https://1stplace.pl/kampanie-google-ads/

Gdzie wyświetlają się kampanie Google Ads? 

Reklamy mogą wyświetlać się w różnych miejscach w sieci. Dzięki temu możesz docierać do potencjalnych klientów różnymi drogami.  

Kampanie w sieci wyszukiwania 

Kampanie w sieci wyszukiwania widoczne są w sieci wyszukiwania, a także u Partnerów sieci wyszukiwania oraz na mapach Google. Jest to rozwiązanie stosowane zarówno w przypadku sklepów e-commerce, jak i firm oferujących różnego rodzaju usługi. 

Kampanie w sieci reklamowej 

Kampanie w sieci reklamowej Google to kolejna z opcji, którą możesz wykorzystać, by poszerzać grono swoich klientów. Czym jest sieć reklamowa Google, inaczej Google Display Network, czyli GDN? Na GDN składają się ponad dwa miliony stron www, blogów, portali,  aplikacji, wideo. 

Kampanie w sieci produktowej 

Kampanie w sieci produktowej w szczególności zalecane są dla sklepów e-commerce, oferujących swoim klientom konkurencyjne ceny. W przypadku takiej kampanii, reklamy wyświetlają się głównie w karcie Zakupy. Użytkownik widzi zdjęcie artykułu, jego nazwę oraz cenę. 

Performance Max

Performance Max to nowy rodzaj kampanii, który ma zastąpić kampanie inteligentne. Performance Max łączy różne typy kampanii. 

Reklamy wyświetlają się: 

 • w sieci wyszukiwania
 • w sieci reklamowej 
 • na mapach Google 
 • na You Tube 
 • na Profilu Firmy 
 • na G-mailu na urządzeniach mobilnych.

Kampanie wideo 

Kampanie wideo wyświetlają się przede wszystkim na Youtube, a także na stronach partnerów Google oraz w aplikacjach. 

Kampanie promujące aplikację 

Chcesz promować aplikację? Reklamy wyświetlać się będą w Google Play, w sieci wyszukiwania, na stronach Partnerów Google, w sieci reklamowej, na G-mailu. 

Kampania Discovery 

Reklamy wyświetlane są na kartach Discovery, na G-mailu oraz na You Tube. Do wyboru mamy reklamy elastyczne i bannery. 

Skuteczne kampanie Google Ads – zalety  

Jakie zalety związane są z odpowiednio zoptymalizowanymi kampaniami Google Ads? 

 • Szybkie rezultaty – kampanie są sposobem, aby w krótkim czasie zyskać widoczność w sieci. Reklamy widoczne są praktycznie od razu po uruchomieniu. 
 • Docieranie do potencjalnych klientów – reklamy Google Ads możemy kierować na użytkowników, którzy mogą być zainteresowani naszymi usługami. Na przykład do osób w konkretnym wieku, mających konkretne zainteresowania itp. 
 • Wzrost konwersji – reklamy Google Ads są sposobem na zwiększenie konwersji – poszerzenie grona klientów, zwiększenie liczby połączeń telefonicznych, sprzedaży, a co za tym wszystkim idzie, zysków.  
 • Możliwość edycji – uruchomione kampanie możemy w każdej chwili edytować. 
 • Możliwość zatrzymania reklam – w dowolnym momencie możemy wyłączyć reklamy. 
 • Przewaga nad konkurencją – zajmując miejsce na pierwszej stronie wyszukiwarki, eliminujemy konkurenta. 

Kampanie Google Ads – kiedy są dobrym rozwiązaniem? 

Kampanie Google Ads to dobre rozwiązanie zarówno dla sklepów internetowych, jak i dla firm usługowych o różnym zasięgu i profilu działania. W szczególności będą dobrym rozwiązaniem dla firm działających sezonowo, a także tych, którym zależy na szybkim zwiększeniu widoczności bądź często wprowadzających zmiany w ofertach. 

Kampanie Google Ads z 1stplace.pl 

Zastanawiasz się, czy kampanie Google Ads będą dobrym dla Ciebie rozwiązaniem? A może jesteś zdecydowany na taki rodzaj promocji, lecz szukasz specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni rodzaj kampanii, zoptymalizują je, będą śledzić efekty? Postaw na 1stplace.pl i czerp korzyści z widoczności w sieci. 1stplace.pl to agencja SEO/SEM, która specjalizuje się w kampaniach Google Ads, a także w pozycjonowaniu i budowie stron oraz sklepów e-commerce. 

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów