Microsoft: Nowy nabytek za prawie 20 mld dolarów

Zobacz

- Reklama -

Microsoft i Nuance Communications Inc. ogłosiły dziś, że zawarły ostateczne porozumienie, na mocy którego Microsoft nabędzie Nuance za 56,00 USD za akcję, co oznacza 23% premię w stosunku do ceny zamknięcia Nuance w piątek, 9 kwietnia  w transakcji gotówkowej wycenionej na 19,7 mld USD, łącznie z długiem netto Nuance. Mark Benjamin pozostanie CEO Nuance i będzie podlegał Scottowi Guthrie – Executive Vice President of Cloud & AI w Microsoft. Transakcja ma zakończyć się w tym roku kalendarzowym.

Produkty Nuance obejmują Dragon Ambient eXperience, Dragon Medical One i PowerScribe One do raportowania radiologicznego. Rozwiązania Nuance współpracują z podstawowymi systemami opieki zdrowotnej i są obecnie używane przez ponad 55% lekarzy i 75% radiologów w USA oraz w 77% szpitali w USA. Przychody Nuance Healthcare Cloud wzrosły o 37% rok do roku w roku podatkowym Nuance 2020 (zakończonym we wrześniu 2020).

Przejęcie Nuance przez Microsoft opiera się na udanym partnerstwie między firmami, które zostało ogłoszone w 2019 roku. Rozszerzając Microsoft Cloud for Healthcare o rozwiązania Nuance, a także korzystając z wiedzy i relacji Nuance z dostawcami systemów EHR, Microsoft liczy, że będzie w stanie lepiej wspierać dostawców opieki zdrowotnej dzięki możliwościom analizy otoczenia klinicznego i innych usług w swojej chmurze.

Poza opieką zdrowotną, Nuance zapewnia wiedzę specjalistyczną w zakresie sztucznej inteligencji i rozwiązania w zakresie zaangażowania klientów w ramach interaktywnej odpowiedzi głosowej (IVR), wirtualnych asystentów oraz rozwiązań cyfrowych i biometrycznych firmom na całym świecie we wszystkich branżach.

Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy firm Nuance i Microsoft. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca bieżącego roku kalendarzowego i podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Nuance, spełnieniu pewnych zezwoleń regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Po zamknięciu Microsoft oczekuje, że dane finansowe Nuance zostaną zgłoszone jako część segmentu inteligentnej chmury firmy Microsoft. Microsoft spodziewa się, że przejęcie będzie minimalnie rozwadniające (mniej niż 1 procent) w roku fiskalnym 2022, a w roku fiskalnym 2023 przyniesie wzrost zysków na akcję.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -