Nowa generacja przeglądania: Google i Qualcomm uruchamiają Chrome dla ARM

Współpraca Google i Qualcomm otwiera nowy rozdział dla użytkowników Windows na ARM, wprowadzając zoptymalizowaną wersję przeglądarki Chrome. To przełomowe wydarzenie obiecuje nie tylko poprawę wydajności, ale także zwiastuje nową erę w dostosowywaniu aplikacji do potrzeb nowoczesnych urządzeń.

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
2 min

W ostatnim czasie nastąpił postęp w dziedzinie optymalizacji oprogramowania dla urządzeń opartych na architekturze ARM, dzięki współpracy dwóch gigantów technologicznych – Google i Qualcomm. To partnerstwo zapowiada wydanie zoptymalizowanej wersji przeglądarki Google Chrome dla systemu Windows na ARM, co stanowi istotny krok naprzód w dostosowywaniu popularnych aplikacji do coraz bardziej popularnej architektury procesorów ARM w komputerach osobistych.

Przełom w przeglądaniu: Chrome dla ARM

Google, we współpracy z Qualcomm, liderem w produkcji chipów na architekturze ARM, ogłosiło, że jeszcze w tym tygodniu ukaże się zoptymalizowana wersja przeglądarki Chrome specjalnie dla systemów Windows działających na procesorach ARM. To ogłoszenie jest wynikiem miesięcy prac i testów, a pierwsze wzmianki o tej wersji przeglądarki pojawiły się już na kanale Canary Chrome. Dzięki temu ruchowi, Google ma na celu znaczne poprawienie doświadczeń użytkowników korzystających z komputerów zgodnych z ARM, które dotychczas mogły napotkać problemy z wydajnością przy korzystaniu z wersji emulowanej przeglądarki Chrome.

Nowa generacja procesorów Snapdragon X Elite

Warto zwrócić uwagę na timing ogłoszenia Google, które następuje tuż przed wprowadzeniem na rynek nowej generacji procesorów Snapdragon X Elite przez Qualcomm. Te procesory, zapowiadane na nadchodzące lato, obiecują znaczące skoki wydajności, stawiając w perspektywie przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami od Apple czy Intel. Takie obietnice kładą podwaliny pod rozwój rynku komputerów PC zbudowanych wokół nowej generacji chipów ARM od Qualcomm, sugerując przyszłe ekspansje i innowacje w tej technologii.

Co to oznacza dla użytkowników?

Zoptymalizowana wersja Chrome dla ARM zapewnia użytkownikom Windows na ARM lepszą wydajność i płynniejsze doświadczenie przeglądania, eliminując potrzebę polegania na mniej wydajnej emulacji aplikacji x86. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosnącej popularności urządzeń z procesorami ARM, które oferują korzyści w postaci dłuższego czasu działania baterii i możliwości połączenia sieciowego LTE lub 5G.

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -