NiceLabel, wiodący światowy producent oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie systemu zarządzania etykietami opartego na chmurze publicznej. Celem rozwiązania jest umożliwienie firmom szybkiej cyfryzacji procesów etykietowania w fabrykach i magazynach.
Label Cloud stanowi rozwiązanie typu software-as-a-service (oprogramowanie jako usługa, SaaS), oparte na systemie NiceLabel Label Management System. Umożliwia ono centralne zarządzanie projektowaniem etykiet, dokumentacją o produkcie i kontrolą jakości. Oddziały, dostawcy i partnerzy mają dostęp do wszystkich informacji w chmurze i są w stanie drukować swoje własne etykiety lokalnie.
Rozwiązanie w chmurze zapewnia użytkownikom korzyści takie, jak: oszczędność kosztów (brak potrzeby inwestowania w infrastrukturę IT), łatwość stosowania (nie są konieczne zasoby IT do projektowania oraz implementowania etykiet), a ponadto większą elastyczność i krótszy czas wprowadzania na rynek. Co najważniejsze, jakość zapewniana jest cyfrowo. Eliminuje to proces ręcznej kontroli jakości, niweluje konieczność i koszt pracy, a w efekcie również minimalizuje ryzyko błędów.
Rozwiązanie może być stosowane do etykietowania podczas produkcji, prezentowania informacji o alergenach i wartościach odżywczych, do przeklejania metek i tagów na ubraniach i elementach odzieży, sprawdza się w etykietowaniu w warunkach lokalnych i u dostawców.
Środowisko Label Cloud nie wymaga instalacji – jest łatwe w konfiguracji, a zwrot z inwestycji można osiągnąć w mniej niż sześć miesięcy. Jest oparte o sprawdzoną platformę usług w chmurze Microsoft Azure, a interfejsy API dają możliwość integracji z innymi systemami działającymi w chmurze lub typu on-premise, na przykład ERP czy MES.
Równolegle z wprowadzeniem usługi Label Cloud, firma zapowiada także istotne aktualizacje w swoim obecnym portfolio rozwiązań dostępnych stacjonarnie (ang. on-premise). Aktualizacje pozwolą na usprawnienie wydajności drukowania i wprowadzą nowe elementy pozwalające na ograniczenie wsparcia IT oraz na dalsze uproszczenie procesu zapewnienia jakości.