Ad image

Rosyjscy i sudańscy hakerzy zaatakowali sieć Play?

W czwartek 8 lutego miał miejsce atak cybernetyczny na P4, operatora marki Play, co zostało ujawnione przez ekspertów Check Point Research w ich raporcie OSINT. W wyniku tego ataku, mającego na celu zablokowanie zdalnej naprawy sprzętu NATO na Ukrainie, prędkość internetu w sieci Play spadła do 0,3 Mb/s, co zostało potwierdzone wykresem z NetBlocks.org przedstawiającym zakłócenia danych.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 1 Min Read

W czwartek 8 lutego Anonymous Sudan wraz z grupą prorosyjskich haktywistów z Just Evil miały zaatakować P4, operatora marki Play – informują eksperci Check Point Research w swoim wewnętrznym raporcie OSINT. Na potwierdzenie swoich słów cyberprzestępcy zaprezentowali wykres ze strony NetBlocks.org.

Rosyjscy hakerzy z Just Evil (dawniej Killnet) i Anonymous Sudan zaatakowali sieć czołowego dostawcy mobilnego internetu w Polsce (P4), aby zablokować zdalną naprawę sprzętu NATO na Ukrainie – wynika z rosyjskojęzycznych źródeł.

– Atak miał charakter ideologiczny. Grupy te atakują państwa NATO stojące po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją. Dodatkowo Anonymous Sudan podkreślają proizraelskie stanowisko polski w konflikcie na Bliskim Wschodzieuważają eksperci Check Point Research.

Pierwsza fala ataków rozpoczęła się w środę wieczorem. Kolejnego dnia prędkość w sieciach dostawcy Play miała spaść do 0,3 megabitów na sekundę i być przerywana. Jako dowód Anonymous Sudan zaprezentował wykres ukazujący zakłócenia danych opublikowany przez NetBlocks.org.