Rynek smartfonów 5G urośnie do ponad 800 miliardów dolarów

- Reklama -

Według analizy Research and Markets, przewiduje się, że globalny rynek smartfonów 5G osiągnie 823,93 miliarda dolarów w 2025 roku, rosnąć rocznie średnio 124,89% w latach 2021-2025.

Czynniki takie jak rosnąca populacja, coraz większe wykorzystanie urządzeń mobilnych, rosnąca integracja technologii AR i wzrost liczby widzów e-sportowych będą stanowić o dużej dynamice wzrostu rynku. Przeszkodą będą zaś kwestie bezpieczeństwa i prywatności, ogromne zużycie energii, wysokie koszty operacyjne i infrastrukturalne.

Kilka znaczących trendów obejmuje przyspieszenie wdrażania smartfonów 5G. Należą do nich: rosnący trend podłączonych urządzeń IoT, eskalację penetracji mobilnego handlu elektronicznego i rosnącą integrację ze sztuczną inteligencją.

Globalny rynek smartfonów 5G został podzielony na segmenty na podstawie kanału sprzedaży, określanego jako offline i online. Segment offline jest najszybciej rozwijającym się rynkiem ze względu na rosnącą dostępność ogromnej liczby i różnorodności placówek, w tym sklepy detaliczne, hipermarkety, sklepy mobilne i sklepy firmowe, postępującą urbanizację, coraz większe wykorzystanie urządzeń mobilnych oraz przyspieszający wzrost gospodarczy.

Ponadto, na popularyzację smartfonów 5G wpłynęła pandemia i rosnąca tendencja do pracy z domu i coraz częstszego przechodzenia na edukację online w celu utrzymania dystansu społecznego.

Więcej na temat technologii 5G w programie Technologia. Po prostu, gdzie Sławomir Pietrzyk porusza kwestie dotyczące najnowszej generacji sieci w rozmowie z Bartoszem Martyka. Link do rozmowy: https://www.youtube.com/watch?v=tMvDv3Ofnps&t=126s

źródło: Research and Markets
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -