Rynek smartfonów 5G urośnie do ponad 800 miliardów dolarów

Udostępnij

Według analizy Research and Markets, przewiduje się, że globalny rynek smartfonów 5G osiągnie 823,93 miliarda dolarów w 2025 roku, rosnąć rocznie średnio 124,89% w latach 2021-2025.

Czynniki takie jak rosnąca populacja, coraz większe wykorzystanie urządzeń mobilnych, rosnąca integracja technologii AR i wzrost liczby widzów e-sportowych będą stanowić o dużej dynamice wzrostu rynku. Przeszkodą będą zaś kwestie bezpieczeństwa i prywatności, ogromne zużycie energii, wysokie koszty operacyjne i infrastrukturalne.

Kilka znaczących trendów obejmuje przyspieszenie wdrażania smartfonów 5G. Należą do nich: rosnący trend podłączonych urządzeń IoT, eskalację penetracji mobilnego handlu elektronicznego i rosnącą integrację ze sztuczną inteligencją.

Globalny rynek smartfonów 5G został podzielony na segmenty na podstawie kanału sprzedaży, określanego jako offline i online. Segment offline jest najszybciej rozwijającym się rynkiem ze względu na rosnącą dostępność ogromnej liczby i różnorodności placówek, w tym sklepy detaliczne, hipermarkety, sklepy mobilne i sklepy firmowe, postępującą urbanizację, coraz większe wykorzystanie urządzeń mobilnych oraz przyspieszający wzrost gospodarczy.

Ponadto, na popularyzację smartfonów 5G wpłynęła pandemia i rosnąca tendencja do pracy z domu i coraz częstszego przechodzenia na edukację online w celu utrzymania dystansu społecznego.

Więcej na temat technologii 5G w programie Technologia. Po prostu, gdzie Sławomir Pietrzyk porusza kwestie dotyczące najnowszej generacji sieci w rozmowie z Bartoszem Martyka. Link do rozmowy: https://www.youtube.com/watch?v=tMvDv3Ofnps&t=126s

źródło: Research and Markets

Zobacz

MSI nawiązuje współpracę z Komsa Polska

MSI, jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu komputerowego,...

Prawie połowa wszystkich szczepionek trafia do śmieci, a można temu zaradzić

Nowa, oparta na hydrożelach, technologia może wydłużyć żywotność miliardów szczepionek, jakie każdego roku trafiają do utylizacji z powodu nieprawidłowego transportu i przechowywania - informuje „Science Advances”

Nowy probiotyk może zapobiec infekcjom jelita grubego

Zmodyfikowana probiotyczna bakteria, który reguluje metabolizm soli żółciowych w przewodzie pokarmowym, może przeciwdziałać zakażeniu bakterią Clostridioides difficile (CDI) i jej skutkom - informuje pismo „Nature Communications”.

Raport: 75 proc. firm produkcyjnych ma problem ze znalezieniem pracowników

Problem ze znalezieniem osób do pracy ma 75 proc. firm produkcyjnych; chodzi m.in. o pracowników produkcji i IT - wynika z raportu "Niedobór talentów". Wyzwaniem dla branży jest pozyskanie do pracy mężczyzn, gdyż wojna spowodowała odpływ doświadczonych kadr - dodano.

Nature: fale upałów przerosły oczekiwania wynikające z modeli klimatycznych

Fale upałów przerosły oczekiwania wynikające z modeli klimatycznych. Lipcowe rekordy temperatur w Wielkiej Brytanii zostały przekroczone wcześniej, niż zakładali naukowcy – czytamy w Nature.

KE zatwierdziła 22 mln euro polskiej pomocy publicznej na restrukturyzacje spółki Rafako

Komisja Europejska poinformowała w środę, że zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy publicznej, plan udzielenia przez Polskę ok. 22 mln euro (100 mln zł) pomocy restrukturyzacyjnej spółce Rafako.
- Reklama -

REKLAMA