Snapchat wprowadza nową funkcję. Czy powtórzy fenomen “psich uszu”?

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 2 min
2 min

Snapchat znowu zaskakuje. Tym razem firma wprowadza “Dreams”, funkcję, która wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję (AI) do tworzenia fantastycznych wersji selfie użytkowników. Ale czy to tylko kolejny chwilowy trend, czy może coś więcej?

Od Rozszerzonej Rzeczywistości do AI

Kiedy w 2015 roku Snapchat wprowadził Lenses, funkcję pozwalającą na dodanie psich uszu czy zmianę koloru włosów w czasie rzeczywistym, użytkownicy byli zachwyceni. Była to jedna z pierwszych masowych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR) w komunikacji społecznościowej. Teraz, z “Dreams”, Snapchat idzie o krok dalej, wykorzystując AI do tworzenia bardziej złożonych i kreatywnych wizerunków.

Snapchat, internet
źródło: Unplash/April Walker

Co to jest “Dreams”?

“Dreams” to narzędzie, które umożliwia użytkownikom wcielenie się w różne fantastyczne postacie, od kolorowego wojownika elfów po potężnego króla czarownic. Co więcej, Snapchat zapowiada, że wkrótce funkcja będzie dostępna dla grup przyjaciół, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia jej popularności.

Darmowe i płatne opcje

Chociaż pierwsze osiem kreacji w “Dreams” jest darmowych, Snapchat oferuje dodatkowe opcje za pomocą zakupów w aplikacji. To inteligentny ruch ze strony firmy, który nie tylko zachęca do eksploracji nowej funkcji, ale również generuje dodatkowe przychody.

Dostępność i globalne wprowadzenie

Na razie “Dreams” jest dostępne tylko w Australii i Nowej Zelandii, ale globalne wdrożenie jest planowane na najbliższe miesiące. To oznacza, że świat będzie miał okazję doświadczyć tej nowatorskiej funkcji w niedalekiej przyszłości.

To krok naprzód w ewolucji tożsamości cyfrowej i wyraz aspiracji Snapchatu do bycia liderem w dziedzinie AI i AR. Ostatecznie, to użytkownicy zdecydują, czy “Dreams” stanie się kolejnym hitem, ale jedno jest pewne: Snapchat kontynuuje swoją misję innowacji, a my jesteśmy ciekawi, co przyniesie przyszłość.

Udostępnij