SoftServe przejmuje Hoverstate

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

SoftServe, globalna firma konsultingowa IT, ogłosiła przejęcie Hoverstate, agencji cyfrowej specjalizującej się w rozwiązaniach mobilnych i internetowych. To przejęcie wzmocni pozycję SoftServe jako dostawcy kompleksowego oprogramowania dla firm o zaawansowanym stopniu cyfryzacji.

Jak wskazuje firma, szeroka oferta i globalny zasięg SoftServe uzupełniają się z wiedzą Hoverstate w zakresie inteligentnej automatyzacji procesów. Dzięki połączeniu firm klienci otrzymają szerszy dostęp do przyspieszonych procesów cyfrowych opartych na chmurze oraz większe możliwości rozwoju przy użyciu danych i analiz, AI/ML oraz inżynierii oprogramowania opartej na doświadczeniu. Kluczową rolę w dalszym rozwoju firmy odegra partnerstwo z opartą na sztucznej inteligencji platformą Pega Platform z portfolio Pegasystems. Doświadczenie Hoverstate w zakresie tej platformy pozwoli przyspieszać optymalizację kosztów związanych z transformacją procesów back-office. Oparte na projektowaniu podejście do front-endu zapewni głębsze zaangażowanie klientów.

Dzięki przejęciu firmy Hoverstate, SoftServe zyska także wiedzę branżową sektora opieki zdrowotnej (do grona klientów firmy dołączają ważne organizacje z tej branży), finansów, bankowości, transportu i logistyki. Klienci SoftServe zyskają z kolei szansę poprawienia wyników biznesowych, lepiej wykorzystując swoje inwestycje w rozwiązania technologiczne dostarczane przez Amazon Web Services, Google, Microsoft, NVIDIA i SiteCore.

SoftServe zatrudnia 12 000 osób w 14 krajach w Ameryce Północnej, regionie EMEA, APAC i Ameryce Łacińskiej. Do tego grona dołączą specjaliści i specjalistki Hoverstate z Włoch i Stanów Zjednoczonych, którzy niebawem rozpoczną pracę dla SoftServe. Razem z nimi do SoftServe dołączą dyrektor ds. strategii i partner zarządzający Hoverstate Rob Fauver i dyrektor ds. innowacji i partner zarządzający Kyung Ahn.

- Advertisement -
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -