Wyniki finansowe Brastera za II kwartał 2017

- Reklama -

W dzisiejszym raporcie Spółka Braster poinformowała o wynikach finansowych z drugiego kwartału 2017. Według podanych informacji Braster odnotował 6,27 mln zł jednostkowej straty netto. Rok wcześniej wynik ten wynosił 2,4 mln zł straty netto.

Strata operacyjna Spółki wzrosła z 2,53 mln zł rok wcześniej do 5,89 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 0,09 mln zł. W II kwartale 2016 roku Spółka nie miała uruchomionej sprzedaży produktu, więc nie osiągała także przychodów ze sprzedaży.

W ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2017 roku Braster wypracował 12 mln zł straty netto. W pierwszej połowie 2016 roku ten wynik kształtował się na poziomie 3,93 mln zł straty netto. Przychody ze sprzedaży w dwóch pierwszych kwartałach 2017 roku wyniosły 0,21 mln zł wobec ich braku rok wcześniej.

Braster skupia się obecnie na budowaniu strategii ekspansji zagranicznej swojego unikatowego w skali światowej produktu. Uruchomiona w IV kwartale 2016 roku sprzedaż Brastera nie rozpędziła się jeszcze na polskim rynku, ale Spółka swoje plany wiąże z rynkami zagranicznymi, między innymi w takich państwach jak Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska. Spółka Braster optymistycznie spogląda w przyszłość. Jeśli chodzi o spółki technologiczne nie jest niczym dziwnym słaba dynamika wzrostu. W przypadku tej Spółki, najbliższe kwartały rozstrzygną czy będzie to inwestycyjny strzał w dziesiątkę czy raczej nie.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -