XTPL składa prospekt w KNF. Wiesław Rozłucki szefem RN spółki 

Klaudia Ciesielska

Trzy kwartały temu XTPL S.A. zadebiutowało na New Connect. Teraz spółka jest już niemal na ostatniej prostej w drodze na główny parkiet warszawskiej giełdy – właśnie złożyła prospekt w KNF. XTPL aktywnie wspiera były prezes i współtwórca Giełdy Papierów Wartościowych Wiesław Rozłucki – nowo wybrany szef rady nadzorczej firmy.

XTPL S.A. wielkimi krokami zbliża się do pierwszego dnia notowań w indeksie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka przechodzi na „dużą giełdę” w szybkim tempie, biorąc pod uwagę, iż we wrześniu 2017 r. debiutowała na New Connect. Obecnie firma może się pochwalić nie tylko kapitalizacją na poziomie 120 mln zł ale i dynamicznymi postępami w komercjalizacji swoich rozwiązań w dziedzinie nanodruku.

Nasza technologia wzbudza coraz większe zainteresowanie. Mamy wiele zapytań od potencjalnych partnerów biznesowych, zwłaszcza z Doliny Krzemowej. Realizujemy dużą liczbę projektów, w których weryfikujemy parametry naszej technologii w oparciu o specyfikacje z rynku. Jesteśmy obecnie w fazie najdynamiczniejszego rozwoju i to stanowi dla nas niezwykle silny impuls – podkreśla Maciej Adamczyk, członek zarządu i COO w XTPL.

Jeszcze w 2018 r. XTPL znajdzie się bliżej inwestorów zza zachodniej granicy (obecnie w jej akcjonariacie są już dwa niemieckie fundusze inwestycyjne). Po debiucie na GPW spółka ma być notowana na kolejnej giełdzie – frankfurckim Open Market (Freiverkehr), funkcjonującym przy Deutsche Borse. Rynki międzynarodowe to zresztą naturalny kierunek dla XTPL także w kontekście komercjalizacji technologii.

Ze względu na platformowy charakter rozwiązań XTPL w dziedzinie nanodruku, mogą one zostać wdrożone w wielu mocno rozwijających się branżach. Konsekwentnie weryfikujemy kolejne potencjalne obszary zastosowań naszej technologii – tłumaczy Maciej Adamczyk.

Poza rynkiem wyświetlaczy czy ogniw fotowoltaicznych, XTPL celuje w takie segmenty rynku takie jak m.in. biosensory, zabezpieczenia antypodróbkowe oraz mikroelektronika. Wartość samego rynku elektroniki drukowanej – stanowiącego jeden z głównych obszarów aplikacyjnych dla technologii XTPL – w 2017 r. szacowana była na ponad 29 mld USD. W 2027 r. ma to być już ponad 73 mld USD.

W najgorętszym okresie wzrostu XTPL stawia na doświadczenie i transparentność. Już dziś w firmie są eksperci wnoszący know-how zdobyty w rozwiniętych organizacjach, także z rynku finansowego. Kontynuacją tej strategii jest dołączenie dr Wiesława Rozłuckiego do rady nadzorczej spółki. Wieloletni prezes GPW został właśnie powołany na stanowisko jej przewodniczącego.

Ad imageAd image

XTPL to już nie start-up a spółka świadomie i szybko budująca swoją tożsamość w świecie poważnego biznesu. Będę aktywnie wspierał spółkę w dążeniu do tego, by stała się ona synonimem nowej jakości dla inwestorów nie tylko na warszawskiej giełdzie. Wierzę, że w tak innowacyjnej spółce można wprowadzić to, co najlepsze z korporacyjnych doświadczeń z dużych firm. I to bez szkody dla mocnej dynamiki rozwoju i świeżości  XTPL – zaznacza dr Wiesław Rozłucki.

Udostępnij
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *