Złoty wiek cyfryzacji – Polska otwiera aukcję na częstotliwości 5G

Złoty wiek cyfryzacji – Polska otwiera aukcję na częstotliwości 5G

Zbliżamy się do nadejścia „prawdziwego 5G” w kraju. W oparciu o tę technologię biznes kontynuować będzie swoją transformację, a w ręce konsumentów trafić będą mogły nowe, zaawansowane produkty i usługi cyfrowe. To kolejny krok na drodze cyfryzacji w Polsce – w te sposób eksperci Związku Cyfrowa Polska komentują otwarcie aukcji na częstotliwości 5G.

Polska branża cyfrowa z entuzjazmem przyjęła informacje o początku aukcji na częstotliwości 5G w paśmie C (3400-3800 MHz), ogłoszonym w czwartek przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacka Oko i ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego. W opinii Związku Cyfrowa Polska, 5G to ogromna szansa dla krajowej gospodarki i kolejny krok na drodze transformacji cyfrowej kraju.

Eksperci Cyfrowej Polski podkreślają znaczenie nowego standardu łączności mobilnej dla krajowej gospodarki.

“Szacunki wskazują, że inwestycje w 5G mogą wnieść do polskiej gospodarki do 2040 roku nawet 17 mld euro, czyli około 77 mld zł. W całej Unii Europejskiej technologia ma pozwolić stworzyć lub przekształcić blisko 20 milionów miejsc pracy do 2025 r. Dobrze, że stawiamy w Polsce wyczekiwany krok w postaci aukcji 5G. Przed nami szeroko zakrojone wdrożenia infrastruktury na potrzeby sieci mobilnych piątej generacji. W kraju potrzebujemy tysięcy stacji nadawczych, a ich budowa stanowić będzie istotny impuls gospodarczy. W kraju powstaje zarówno nowoczesny sprzęt jak i oprogramowanie na potrzeby łączności 5G.”

komentuje Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska

Jak podkreśla ekspert Cyfrowej Polski, nie tylko polski przemysł czeka by wykorzystać potencjał gospodarczy tej technologii.

“Także konsumenci bez wątpienia docenią nadchodzące nowe usługi i produkty cyfrowe oparte o tę technologię. W wyniku aukcji i dalszych kroków postępowania zwiększymy w końcu dostęp Polaków do nowoczesnych sieci mobilnych.”

twierdzi Michał Kanownik

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów