Zortrax wprowadza system inCloud do zdalnego zarządzania drukarkami 3D

- Reklama -

Usługa Zortrax inCloud jest dedykowana użytkownikom drukarek tej firmy. Zanim została udostępniona szerszemu gronu odbiorców, była wykorzystywana przez zespół Zortrax do obsługi około 200 drukarek, pracujących w specjalnych pomieszczeniach (printroomach) w siedzibie Zortrax.

– W naszej firmie każdego dnia powstają setki zróżnicowanych projektów, prototypów
czy wydruków testowych. Nasi managerowie potrzebowali skutecznego oprogramowania
do zarządzania wieloma urządzeniami jednocześnie. Zależało nam nie tylko na zdalnym uruchamianiu konkretnych drukarek, ale także możliwości sprawdzenia historii ich wydruków czy „podglądu” aktualnego stanu maszyny bez konieczności podchodzenia do niej. System inCloud pozwala przypisywać poszczególne urządzenia do wybranej grupy pracowników – to szczególnie ważne w dużych firmach, gdzie na jednej drukarce pracuje kilka osób. Stworzone przez nas rozwiązanie usprawnia cały proces wydruku. Używamy tego systemu codziennie planując pracę na naszych urządzeniach. Teraz udostępniamy go wszystkim użytkownikom drukarek Zortraxmówi Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax.

Nowy system zarządzania Zortrax inCloud pozwala na zdalne wybieranie, rozpoczynanie
lub wstrzymywanie procesu druku danego modelu na wybranych urządzeniach.  W Zortrax inCloud wprowadzona została także specjalna funkcja Multiprint, dedykowana przede wszystkim firmom wykorzystującym duże farmy drukarek 3D. Ten tryb pozwala na wybór dostępnych w danym momencie urządzeń i sprawne uruchamianie masowych wydruków, tak, aby wszystkie modele, drukowane na wielu różnych drukarkach, powstały w tym samym czasie.

Kolejną funkcjonalnością systemu inCloud jest zdalny podgląd obrazu z kamer wbudowanych w drukarki z serii M Plus. Pozwoli to upewnić się, że poprzedni wydruk został zdjęty z platformy roboczej lub podejrzeć trwający proces druku. Szczególnie ważną funkcją dla przedsiębiorstw, które z uwagi na trwającą pandemię zmuszone są do zmniejszenia liczby osób pracujących na miejscu w zakładach, jest możliwość budowania zespołów złożonych z użytkowników przypisanych do organizacji.

System pozwala na zarządzanie zarówno projektami, jak i zespołami pracowników połączonych konkretną drukarką lub drukarkami. Umożliwia to użytkownikom wysyłanie przygotowanych do druku modeli bezpośrednio do urządzenia i rozpoczynanie procesu wydruku bez konieczności przebywania w pobliżu maszyny. Zamiast kilkunastu osób nadzorujących pracę farmy drukarek, wystarczy obecność jednego pracownika, który będzie odpowiedzialny za ściąganie wydrukowanych modeli z platform po zakończeniu druku.

Zdalne przesyłanie oryginalnych oraz często objętych tajemnicą zawodową plików może być trudne do zaakceptowania przez projektantów lub firmy. Zortrax inCloud zapewnia zabezpieczenie całego transferu, tak, aby wrażliwe pliki były jak najlepiej chronione.

System zdalnego zarządzania jest dostępny dla użytkowników od 2 września 2020 r. Zortrax inCloud umożliwia bezpłatny transfer danych (modeli) do 1 GB. Możliwe jest płatne rozszerzenie usługi do 3 GB dla planu standardowego, 16 GB dla planu profesjonalnego i 50 GB dla planu Enterprise. Dostępny transfer jest odnawiany co miesiąc, a w razie potrzeby istnieje możliwość jego dokupienia.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -