Acronis pozyskał 250 mln dolarów na inwestycje

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min
2 min

Acronis informuje, że otrzymał ponad 250 milionów dolarów dofinansowania od CVC Capital Partners VII i innych inwestorów. Acronis wykorzysta te fundusze do dalszego przyspieszenia rozwoju, rozszerzając swoją unikalną ofertę natywnie zintegrowanych produktów do cyberochrony. Znaczna część inwestycji zostanie również wykorzystana na dalsze ulepszanie inicjatyw Acronis w zakresie rozbudowy sieci partnerów – w szczególności dostawców usług zarządzanych (MSP) – aby pomóc im lepiej spełniać potrzeby klientów w zakresie ochrony cybernetycznej. Inwestycja wycenia firmę na ponad 2,5 miliarda dolarów.

Acronis będzie nadal inwestować w zasoby ludzkie poprzez m.in. zatrudnianie nowych talentów technicznych do swoich ośrodków badawczo-rozwojowych w Bułgarii, Izraelu i Singapurze, a także w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Skoncentrowanie się na rosnącej sieci partnerów ma kluczowe znaczenie dla strategii firmy w zakresie jej szybkiego wzrostu. W lutym firma uruchomiła program partnerski #CyberFit, aby wspierać rozwój skupionych na chmurze resellerów i usługodawców. W marcu Acronis udostępnił nową wersję Acronis Cyber ​​Protect Cloud – umożliwiającą partnerom zapewnianie kompleksowej ochrony cybernetycznej dla wszystkich obciążeń przy niewielkich lub zerowych kosztach początkowych. W kwietniu firma Acronis wprowadziła nowy portal dla partnerów, zapewniający łatwy dostęp do treści, narzędzi i szkoleń dla partnerów.

Dzięki nowym środkom, Acronis rozszerzy wsparcie dla partnerów w chmurze – zapewniając im dodatkowe zasoby sprzedażowe i marketingowe, szybszą i zlokalizowaną pomoc techniczną, dedykowanych menedżerów sukcesu partnerów oraz lokalne centra danych w 111 lokalizacjach na całym świecie.

Udostępnij