ADATA zaprezentuje NeonStorm PCIe Gen5 M.2 SSD z samodzielnym chłodzeniem wodnym na CES

Kuba Kowalczyk
Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit 1 min
1 min

W erze szybkiego postępu technologicznego, kiedy prędkości dysków SSD osiągają zawrotne poziomy dzięki rozwiązaniom PCIe Gen5, stoimy przed kolejnym wyzwaniem: efektywnym odprowadzaniem ciepła. Tradycyjne metody chłodzenia wydają się niewystarczające, a rynek zaczyna dostrzegać potrzebę innowacji. Na CES 2024, ADATA zaprezentuje odpowiedź na te wyzwania – dysk SSD XPG NeonStorm PCIe Gen5 M.2, który wprowadza przełomową technologię chłodzenia cieczą.

Początek nowej ery chłodzenia SSD

NeonStorm wykracza poza standardowe rozwiązania chłodzące. Jego konstrukcja łączy chłodzenie cieczą AIO z aktywnym systemem wentylatorów. To nie tylko krok naprzód w zarządzaniu temperaturą, ale także innowacja, która może zrewolucjonizować całą branżę pamięci masowej.

Wysoka wydajność i design

Z kontrolerem Silicon Motion SM2508, NeonStorm osiąga z prędkości odczytu do 14 000 MB/s i zapisu do 12 000 MB/s. Dysk ma też charakterystyczny design – wbudowana lampa nadaje mu nowoczesny wygląd

Więcej niż tylko chłodzenie

ADATA twierdzi, że konstrukcja NeonStorm oferuje co najmniej 10% lepsze odprowadzanie ciepła w porównaniu do dysków SSD bez chłodzenia cieczą. Jest to znacząca różnica, biorąc pod uwagę rosnące wymagania termiczne i prędkościowe nowoczesnych dysków.

Zgodność i pojemność

Zgodny z M.2 2280 SSD i NVMe 2.0, NeonStorm zapewnia również wysoką kompatybilność. ADATA obiecuje warianty o pojemności do 8 TB.

Udostępnij