Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, jak wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb?

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, jak wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb?

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych pojawiają się współcześnie w bardzo wielu branżach. Używane są chętnie w handlu, w magazynach, w logistyce, a także coraz częściej w służbie zdrowia. Urządzenia tego typu są niezbędne wszędzie tam, gdzie korzysta się z kodów kreskowych 1D i 2D do oznaczania towarów różnego rodzaju.

Rosnąca popularność zapisywania ważnych informacji za pomocą kodów kreskowych zaowocowała coraz większym popytem na bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych. Możesz je kupić w sprawdzonych sklepach internetowych takich jak na przykład BCM – sklepie będącym jednym z rynkowych liderów. 

Jak działa czytnik kodów kreskowych?

Mobilne czytniki bezprzewodowe do kodów kreskowych przydają się bardzo wszędzie tam, gdzie nie można zapewnić sobie wygodnego dostępu do gniazdka elektrycznego. Brak plączących się kabli sprawia, że są one bardzo wygodne w użyciu i sprawdzają się doskonale w miejscach takich jak hale sklepowe, magazyny itp. Dostępne na rynku urządzenia działają najczęściej, wykorzystując częstotliwości fal radiowych lub przez moduł Bluetooth, a zasięg zależy od używanego rodzaju technologii bezprzewodowej. Czytniki działające za pomocą fal radiowych umożliwiają duży zasięg, ale wymagają podłączenia do portu komputera odbiornika USB. 

czytnik bezprzewodowy datalogic powerscan pbt9501 pbt9501 arrb
Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, jak wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb? 4

W przypadku czytników kodów kreskowych wyposażonych w Bluetooth można je parować ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, takimi jak telefony czy tablety, dzięki czemu nadają się do użytku w każdym właściwym miejscu. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli ważny jest czas i precyzja działania. Wśród najpopularniejszych czytników znajdziemy marki takie jak Zebra, Motorola, Datalogic czy Honeywell

Wybierz solidne urządzenie do swojej firmy 

Szukając odpowiedniego czytnika bezprzewodowego do kodów kreskowych, warto zwrócić uwagę na ich budowę. Im solidniejsze urządzenie, tym dłużej posłuży, wiele Marek podaje w opisach swoich produktów wysokość, z jakiej czytnik może spaść bez obaw o to, że ulegnie zniszczeniu. Niektóre skanery zniosą bez uszczerbku upadek z wysokości 2,5 metra! Nowoczesne czytniki bezprzewodowe charakteryzują się ergonomiczną budową i stosunkowo niską wagę, co pozwala na komfortową pracę przy ich użyciu. Obudowa większości czytników zapewnia im odpowiednią ochronę zarówno przed kurzem, jak i wilgocią. 

czytnik bezprzewodowy datalogic powerscan pbt9501 dpm pbt9501 dpmrb
Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, jak wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb? 5

Wybierając czytnik bezprzewodowy, zwróć uwagę na pojemność akumulatora. Im większa, tym rzadziej będziesz musiał robić przerwy w pracy w celu naładowania urządzenia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy czytnik będzie intensywnie eksploatowany na przykład w sklepie czy magazynie. Kiedy będziesz używać go jedynie sporadycznie, możesz pozwolić sobie na słabsze akumulator, który będzie ładowany, podczas gdy skaner będzie odłożony do bazy.

Dlaczego potrzebny Ci jest bezprzewodowe czytnik kodów kreskowych? 

czytnik bezprzewodowy datalogic powerscan pbt9501 pbt9501 arrb1
Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, jak wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb? 6

Mobilne urządzenia do odczytywania kodów kreskowych to rozwiązanie, które bez wątpienia pomaga w pracy. Wybierając je, warto dopasować czytnik do branży lub specyfiki pracy. Współcześnie możemy je znaleźć bardzo wielu branżach, do niedawno kojarzyło się głównie ze sklepami, ewentualnie magazynami dzisiaj czytniki bezprzewodowe mają przy sobie kurierzy, znajdziemy je także bibliotekach czy w szpitalu. Bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych pozwoli szybko zidentyfikować potrzebne dane. W przeciwieństwie do ludzi robią to bezbłędnie. Zapotrzebowanie na bezprzewodowe czytniki będzie rosło, ponieważ coraz więcej różnego typu informacji zapisywanych jest w postaci kodów kreskowych czy kodów QR.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów