CD Projekt przejmuje amerykańskiego producenta gier

- Reklama -

CD PROJEKT ogłasił nabycie The Molasses Flood, developera gier wideo z USA. Bostońskie studio zostało założone w 2014 roku przez weteranów branży gier pracujących m.in. przy takich grach jak Bioshock, Halo, Guitar Hero i Rock Band. Studio znane jest z gier survivalowych The Flame in the Flood oraz Drake Hollow.

– Wciąż szukamy zespołów, które podzielają nasze wartości i kulturę, i chcą razem z nami robić świetne grystwierdza Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT.Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji.

– Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które inspirują innychmówi Forrest Dowling, Studio Head z The Molasses Flood.Współpraca z CD PROJEKT to dla nas możliwość dotarcia do graczy na całym świecie i jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD PROJEKT.

The Molasses Flood będzie blisko współpracować z CD PROJEKT RED, ale zachowa pełną autonomię. Studio będzie pracować nad swoim własnym projektem opartym o jedno z IP CD PROJEKT. Więcej szczegółów podamy w przyszłości.

- Reklama -
Źródło:CD Projekt

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -