CES 2022: Dell Technologies prezentuje XPS 13 Plus oraz monitor UltraSharp

TechnologiaCES 2022: Dell Technologies prezentuje XPS 13 Plus oraz monitor UltraSharp

Nowoczesne i stylowe, a jednocześnie przystępne i wydajne. Dell Technologies
przedstawia stworzony na nowo, wydajny laptop XPS 13 Plus oraz nowy monitor
UltraSharp, który podnosi jakość współpracy i wrażenia wizualne.

XPS 13 Plus

Inspiracją do stworzenia jak dotąd najmocniejszego urządzenia Dell Technologies 1 było pokolenie Z, którego przedstawiciele wiedzą kim są, dokąd zmierzają i wymagają mocy, która pozwoli im osiągnąć swoje cele. Nowy XPS 13 Plus został gruntownie zmodernizowany i oferuje dziś większą wydajność niż kiedykolwiek wcześniej.

Design XPS 13 Plus to połączenie minimalizmu i nowoczesności. Stylowa klawiatura, rząd
funkcyjny, touchpad i podpórka pod nadgarstki nadają mu czysty, prosty wygląd. Wykonano go z materiałów przyjemnych w dotyku, a dopełnieniem konstrukcji są zaokrąglone, wygodne krawędzie. Lekki laptop wyposażono w wyświetlacze typu edge-to-edge oraz baterię z technologią Express Charge 2.0, dzięki której laptop można naładować do około 80% w mniej niż godzinę.

Dell, CES 2022,  XPS

XPS 13 Plus jest dostępny w kolorach: jasnym (platyna) i ciemnym (grafit). Estetykę uzupełnia klawiatura zero-latttice, dzięki czemu każde naciśnięcie jest wygodne i płynne. Górny rząd klawiatury jest teraz bardziej przejrzysty i obsługiwany dotykowo, co pozwala na łatwe przełączanie między klawiszami multimedialnymi i funkcyjnymi. Tradycyjny gładzik został zastąpiony gładkim, szklanym touchpadem haptycznym.

W nowym XPS 13 Plus ulepszono zarówno warstwę wizualną, jak i dźwiękową. 4-stronny wyświetlacz InfinityEdge zapewnia praktycznie nieograniczone wrażenia wizualne, a zmniejszona liczba warstw ekranu poprawiła przejrzystość i zmniejszyła wagę laptopa. Podczas tworzenia własnych treści lub oglądania ulubionych programów można cieszyć się głośniejszym dźwiękiem wraz z szerokim zakresem dynamiki. Jest to możliwe dzięki ulepszonej konstrukcji czterech głośników. Dwa górne ukryte są pod klawiaturą, podczas gdy dwa dolne znajdują się w podstawie, co przekłada się na przestrzenny dźwięk podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i prowadzenia konferencji.

Jak wskazuje producent, minimalistyczne i świadome podejście Dell Technologies nie ogranicza się tylko do projektowania, ale obejmuje również proces produkcji i pakowania. Dzięki wyeliminowaniu niektórych etapów oraz zmniejszeniu liczby potrzebnych wykończeń i materiałów – przy jednoczesnym podniesieniu jakości tych, które pozostały – firma ograniczyła ilość złomowanych części i obniżyła ogólny ślad węglowy. Wszystkie nowe opakowania są wykonane w 100% z materiałów odnawialnych lub pozyskiwanych w sposób zrównoważony.

Monitor Dell UltraSharp 32 4K

W świecie, który jest bardziej cyfrowy niż kiedykolwiek wcześniej, odpowiednie narzędzia do współpracy to podstawa. Zgodnie z tą myślą zaprojektowano nagrodzony CES Innovation Award monitor Dell UltraSharp 32 4K do wideokonferencji. Dell wyposażył go w najlepszą w swojej kategorii kamerę internetową UltraSharp, podwójny układ mikrofonów z redukcją echa oraz głośniki o mocy 14 W.

Dell, CES 2022,  XPS

Technologia IPS Black i VESA DisplayHDR 400 pozwala wyświetlać treści z większą precyzją dzięki rozdzielczości 4K, kontrastowi i głębokim kolorom, a funkcja ComfortView Plus ogranicza emisję szkodliwego niebieskiego światła i pozwala zachować wierność kolorów. Monitor ma także certyfikat Microsoft Teams i jest wyposażony w funkcje ochrony prywatności i zwiększania wydajności – umożliwia łatwą obsługę wyciszenia, szybkie logowanie oraz włączanie/wyłączanie kamery za pomocą funkcji SafeShutter.

Sztuczna inteligencja podpowiada: