Cisco i organizacja non-profit Pharrella Williamsa zmieniają oblicze edukacji

Udostępnij

Nie wiemy wiele na temat tego, na jaki rynek pracy wejdą obecni 10-latkowie. Jak wynika z danych The Institute for the Future, 85% stanowisk, na które będą aplikowali dzisiejsi uczniowie w 2030 r. jeszcze nie powstało. Jedno jest pewne – będą potrzebowali solidnej edukacji, aby wykazywali się kreatywnością i biegle posługiwali technologią a co ważniejsze, potrafili dostosowywać się do zmiennych realiów.

Działając w myśl idei inkluzywnej przyszłości dla wszystkich, Cisco nawiązało partnerstwo z muzykiem i zdobywcą nagrody Grammy, który również realizuje się jako filantrop, Pharrellem Williamsem. Celem współpracy jest wyposażenie szkoły YELLOWHAB w technologie z obszaru łączności, współpracy i cyberbezpieczeństwa.

Poprzez działalność organizacji YELLOW, artysta chce wyrównać szanse dla wszystkich uczniów, aby upewnić się, że kolejne pokolenia posiadają narzędzia i środki potrzebne, aby odnieść sukces. W tym celu powstała mikroszkoła YELLOWHAB, która prowadzi zajęcia edukacyjne we wciągający sposób, bazując na umiejętnościach dzieci, nie ich wieku.

„Partnerstwo pomiędzy YELLOW i Cisco wzniesie edukację uczniów z YELLOWHAB na wyższy poziom”powiedział Pharrell Williams. „Nie mogę się doczekać, aż nasza młodzież zacznie korzystać z nowoczesnych rozwiązań Cisco, które będą stale poszerzać ich perspektywy i tworzyć nowe możliwości, przez pryzmat których będą postrzegali samych siebie, swoją społeczność i przyszłość”. 

Chuck Robbins, CEO Cisco podkreślił, że misja YELLOW jest zbieżna z wizją Cisco: „Celem Cisco jest zapewnienie inkluzywnej przyszłości dla wszystkich, co oznacza stworzenie nowych szans przedstawicielom przyszłych generacji i wywieranie pozytywnego wpływu na społeczności na całym świecie. Niezwykle ważne jest abyśmy współpracowali ściśle z lokalnymi partnerami, aby upewnić się, że dzisiejsza młodzież uczy się i realizuje swój potencjał w erze cyfrowej. Każdy potrzebuje dostępu do nauki empirycznej, eksperymentalnej i praktycznej. Jesteśmy dumni, że pracujemy razem z Pharrellem i YELLOW, aby dotrzeć do historycznie marginalizowanej młodzieży i zasypać lukę cyfrową”. 

Szkoła YELLOWHAB mieści się w Norfolk, w stanie Virginia. Oferuje małe grupy i spersonalizowane programy nauczania oparte na kompetencjach, kładące nacisk na przedsiębiorczość, sztukę, kulturę i edukację STEM, aby wspierać umiejętności i rozwijać sposób myślenia przydatne w szkole i lokalnej społeczności.

Źródło:Cisco

Zobacz

Co zrobić, gdy klient prosi o dłuższy termin płatności, czyli (przed)kryzysowy poradnik dla przedsiębiorców

Przychodzi klient do firmy i… prosi o przełożenie terminu zapłaty. Brzmi...

Kiedy jest właściwy czas na zgłoszenie upadłości?

W przypadku bezskutecznej egzekucji z majątku spółki z o.o....

Niemcy/ Kanclerz Scholz: turbina do NS1 może być dostarczona do Rosji w każdej chwili

Kanclerz Olaf Scholz pośrednio oskarżył Rosję o wykorzystywanie pretekstów do ograniczania dostaw gazu. Turbina dla rurociągu Nord Stream 1 jest w Niemczech, może być dostarczona do Rosji w dowolnym momencie – oznajmił w środę Scholz podczas wizyty w firmie Siemens Energy w Muelheim an der Ruhr.

Ropa naftowa w poniedziałek rano w Europie drożeje

W poniedziałek ok. godz. 8.15 ropa naftowa Brent na londyńskiej giełdzie drożeje o 0,67 proc., do 95,56 dol. za baryłkę. W górę idą też notowania ropy naftowej WTI o 0,63 proc. do 89,57 dol. za baryłkę.

Francja: białucha, która utknęła w Sekwanie, zmarła w trakcie transportu

Białucha arktyczna, która od tygodnia była uwięziona w Sekwanie, została poddana eutanazji w środę w trakcie akcji ratunkowej, mającej na celu wypuszczenie zwierzęcia z powrotem do morza - poinformowały władze departamentu Calvados we Francji, które oczekiwały przeniesienia białuchy do śluzy w lokalnym porcie.

Kolejny transport zboża ukraińskiego wypłynął z Czarnomorska

Z portu Czarnomorsk w obwodzie odeskim Ukrainy wypłynęły w piątek rano trzy statki transportujące 57 tys. ton zboża ukraińskiego; jednostki zmierzają do Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii - poinformował minister Gabinetu Ministrów Ukrainy Ołeh Nemczinow.
- Reklama -

REKLAMA