Cisco upraszcza zapewnienie bezpieczeństwa w dynamicznych środowiskach IT

- Reklama -

W trakcie konferencji Cisco Live Digital Cisco ogłosiło udostępnienie od 30 czerwca 2020 r. na całym świecie Cisco SecureX, najbardziej wszechstronnej i w największym stopniu zintegrowanej platformy cyberbezpieczeństwa opartej na chmurze, dołączanej do wszystkich produktów Cisco Security, która upraszcza i podnosi jakość zarządzania bezpieczeństwem przez klientów. SecureX wprowadzane jest na rynek w czasie, gdy organizacje starają się stawić czoła wyzwaniom biznesowymi i tym związanym z bezpieczeństwem o niespotykanej jak dotąd skali. Wiąże się to ze wzrostem tempa cyfrowej transformacji i liczby pracowników pracujących zdalnie. Cisco od lat łączy i zabezpiecza swoich klientów pracujących w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, a także dalej realizuje swoją misję ujednolicania i optymalizacji portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo.

Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji to złożone zadanie – trzeba nadążyć za nowymi procesami biznesowymi, monitorować pojawiające się zagrożenia i zarządzać dostawcami na dynamicznie rozwijającym się rynku. Potwierdzają to informacje przekazane przez członków kierownictwa najwyższego szczebla. Zgodnie z wynikami niedawno opublikowanej globalnej ankiety „CIO Perspectives 2020” zrealizowanej na zlecenie Cisco wśród 1300 CIO z całego świata, dwa najważniejsze wyzwania, przed którymi stają CIO to bezpieczeństwo, a w drugiej kolejności złożoność. Ponad dwie trzecie CIO uważa, że ich zasoby są nadmiernie obciążane. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze złożonością przez liderów w zakresie bezpieczeństwa jest konsolidacja dostawców. W raporcie Cisco „2020 CISO Benchmark Report” wykazano, że w przypadku cyberataku na organizacje korzystające z usług większej liczby dostawców zabezpieczeń, przestój był dłuższy, koszty wyższe i uzyskiwano nieuprawniony dostęp do większej ilości danych.

Aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, Cisco SecureX łączy szeroką gamę zintegrowanych produktów Cisco z dziedziny bezpieczeństwa z całą infrastrukturą bezpieczeństwa klienta, zapewniając spójne i uproszczone funkcjonowanie. Ujednolica widoczność, umożliwia automatyzację i zwiększa bezpieczeństwo sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki Cisco SecureX wszyscy nowi i obecni klienci odniosą korzyści z tych i innych rozwiązań, bez ponoszenia dodatkowych kosztów:

·       Ujednolicenie widoczności – SecureX zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki zastosowaniu tzw. wstążki SecureX, platforma jest zintegrowana z każdą technologią Cisco Security, dzięki czemu klienci zyskują pełny i łatwy dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich użytkowanych produktach.

·       Automatyzacja umożliwiająca zwiększenie wydajności operacyjnej – klienci mogą automatyzować przepływy pracy pomiędzy produktami Cisco Security i rozwiązaniami dostawców zewnętrznych, aby skupić się na najistotniejszych zadaniach. SecureX może także zaoszczędzić klientom godziny pracy ręcznej, dzięki automatyzacji poszukiwania zagrożeń w oparciu o dane z Cisco Talos i z innych źródeł.

·       Większe bezpieczeństwo – mechanizmy reagowania na zagrożenia w SecureX umożliwiają ekspertom ds. bezpieczeństwa szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury i produktów innych dostawców.

„Przy pomocy SecureX chcieliśmy zmienić doświadczenie naszych klientów związane z bezpieczeństwem, upraszczając i automatyzując te procesy” – powiedział Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z Cisco Security Business Group. „Wiedzieliśmy, że spowoduje to zmiany w branży, ale nie przewidywaliśmy, jak ważne będzie to obecnie dla ekspertów ds. bezpieczeństwa i IT. W tej nowej i dynamicznej rzeczywistości klienci potrzebują platformy bezpieczeństwa, która będzie chronić pracowników niezależnie od miejsca, w którym pracują i pozwoli sprostać kolejnym wyzwaniom – dziś i w przyszłości”.

Poza uproszczeniami wynikającymi z wykorzystania SecureX, Cisco Security wprowadza także kolejne ulepszenia i integracje, mające na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie pracowników. To, między innymi:

·       Lepsza, ujednolicona ochrona użytkowników i urządzeń dzięki integracji zabezpieczeń punktów końcowych i zastosowaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego.

·       Bezpieczniejsze korzystanie z poczty e-mail w chmurze przez pracowników. Cloud Mailbox Defense dla Office365 zapewnia pełną widoczność wiadomości e-mail (wiadomości przychodzących, wychodzących i wewnętrznych) wraz z ich kontekstem, dzięki czemu wzmacnia ochronę przed wyrafinowanymi atakami na pocztę elektroniczną, takimi jak phishing, ransomware, spoofing i spam.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -