Cisco zapewni kompleksowe działanie sieci podczas Super Bowl 2022

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Już w najbliższą niedzielę, a dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu, zostanie rozegrany Super Bowl, finałowy mecz w futbolu amerykańskim o mistrzostwo National Football League (NFL). W tym roku zmierzą się drużyny Los Angeles Rams i Cincinnati Bengals. Spotkanie odbędzie się na supernowoczesnym stadionie SoFi Stadium w Inglewood w Kaliforinii, gdzie o sprawne działanie sieci dba Cisco.

Szacuje się, że niedzielne Super Bowl obejrzy w sumie ok. 100 milionów ludzi. Wydarzenie gromadzi nie tylko fanów futbolu amerykańskiego, ale również rozrywki. W tym roku podczas słynnego show w przerwie meczu zapowiedziano występy takich gwiazd, jak Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige oraz Kendrick Lamar. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, niezbędne jest wsparcie technologii oraz zapewnienie niezawodnej sieci, która musi objąć swoim działaniem całą powierzchnię stadionu SoFi, czyli prawie 1 mln m2.
SoFi Stadium to supernowoczesny, największy w lidze NFL obiekt, który powstał na terenie toru wyścigów konnych w aglomeracji Los Angeles, mieście Inglewood. Koszt budowy wyniósł 3,4 mld USD, czyniąc SoFi najdroższym stadionem na świecie. Jak powiedział Skarpi Hedinsson, dyrektor techniczny SoFi Stadium: „dzięki tej inwestycji Los Angeles ponownie stanie się epicentrum światowej rozrywki, przyciągając największe gwiazdy i najważniejsze wydarzenia”. Technologie wykorzystywane w SoFi Stadium mają zapewnić fanom wyjątkowe doznania podczas oglądanych meczów czy koncertów. Nie jest to możliwe bez niezawodnej sieci.

„Jako CTO byłem odpowiedzialny za pomoc w realizacji wizji właściciela i przewodniczącego drużyny Los Angeles Rams, E. Stanleya Kroenke, aby stworzyć światowej klasy ośrodek sportu i rozrywki”powiedział Hedinsson. „Technologia w dużej mierze przyczynia się do urzeczywistnienia tej wizji. Musieliśmy upewnić się, że wszystkie decyzje technologiczne podejmowane w trakcie procesu budowlanego pozostają zgodne z wizją. Kiedy architekci i generalni wykonawcy zakończyli pracę, zajęliśmy się obsługą infrastruktury technologicznej”.

Wdrożenie sieci na tak dużym obiekcie wymaga rozwiązań najwyższej jakości. Wybór padł na Cisco, które zapewniło wszystkie podstawowe elementy infrastruktury sieciowej: od firewalli, przez routery, po przełączniki, telefonię, Wi-Fi 6 i dystrybucję wideo 4K. Dzięki temu udało się znacznie poprawić wydajność sieci, jej bezpieczeństwo i możliwości zarządzania. Wykorzystując technologię hiperkonwergencji, zmodernizowano obszar przechowywania danych i blok obliczeniowy w sposób, w jaki nie robiono tego jeszcze nigdy wcześniej w tego rodzaju obiektach. Dzięki temu możliwa była redukcja liczby wcześniej planowanych fizycznych serwerów, które odpowiadały za wiele procesów począwszy od systemów kontroli dostępu po zarządzanie oświetleniem, o 80-90. Wszystko to zostało zwirtualizowane. Obecnie obiekt dysponuje 120 maszynami wirtualnymi, które obsługują każdą aplikację w obiekcie, a także kilka aplikacji biznesowych. Dzięki temu zespół IT może skupić na kluczowych aspektach, takich jak poprawa doświadczeń widzów.

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -