Clicktrans udostępnia śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min
2 min

Clicktrans udostępnia klientom możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym. Przewoźnik prześle klientowi link do lokalizacji jego przesyłki. Dzięki temu kierowca będzie mógł skupić się na transporcie, a klient – nie martwić się o swoje zlecenie. Koniec z wymienianiem nerwowych smsów.

Popularne firmy oferujące przewóz ludzi przyzwyczaiły klientów do możliwości śledzenia kierowcy w czasie rzeczywistym. Jeśli jednak chodzi o transport rzeczy, szczególnie tych większych i nietypowych jak np. przeprowadzki, transport mebli czy samochodów, do tej pory w najlepszym przypadku można było jedynie śledzić zmieniające się statusy zamówienia. Sytuację na rynku zmienia Clicktrans – polski serwis transportowy, który wprowadził właśnie możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym.

Jak to działa?

Kierowca, który wiezie przesyłkę włącza śledzenie dla realizowanego zlecenia. Klient otrzymuje wówczas link do mapy, na której może w dowolnej chwili sprawdzić położenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie martwi się o swoją przesyłkę i nie musi dopytywać przewoźnika, na jakim etapie trasy się znajduje. Śledzenie przesyłki pozwoli klientom też odpowiednio wcześniej przygotować się na odbiór przesyłki – zamiast biegać w popłochu, gdy kurier znienacka dzwoni do drzwi.

To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku transportu dużych przesyłek dla zleceniodawców i małych firm. Nawet w przypadku usług kurierskich dla paczek standardem jest raczej ciąg zmieniających się statusów. Śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym znacznie ułatwi komunikację między klientem i kierowcą, a także usprawni cały proces transportu. Możliwość zweryfikowania dokładnego miejsca, w którym znajduje się kierowca jest szczególnie ważna podczas transportu wartościowych przesyłek lub przewozów międzynarodowych. To znacząca zmiana dla osób korzystających z usług transportowych.

Śledzenie przesyłki powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Udostępnij