Comarch i firma WINDTRE wprowadzają na włoski rynek opaskę do zdalnego monitoring stanu zdrowia pacjentów

Udostępnij

Comarch Italia i firma telekomunikacyjna WINDTRE wprowadziły na rynek włoski inteligentną opaskę na rękę Comarch ConTe ze zintegrowaną kartą SIM WINDTRE. Urządzenie zapewni bezpieczeństwo starszym i niepełnosprawnym pacjentom oraz umożliwi opiekunom zdalne monitorowanie stanu ich zdrowia. Dodatkowo opaska umożliwia wykonanie połączenia telefonicznego.

– Jednym z celów WINDTRE jest bycie blisko ludzi dzięki technologii integracyjnej, która może ułatwić im codzienne życie – mówi Stefano Fioravanzo, dyrektor działu B2C New Business, Security, Advertising & Partnership w WINDTRE. Dlatego z radością potwierdzamy naszą współpracę z Comarch Italia. Naszym celem jest zapewnienie chorym pacjentom i ich opiekunom dodatkowego wsparcia dzięki łączności WINDTRE, połączonej z łatwym w obsłudze, intuicyjnym urządzeniem inteligentnym.

– Jest to dla nas ważny krok milowy dodaje Kamila Niekraszewicz, Country Manager w Comarch Italia. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od pracowników służby zdrowia, którzy wybrali nasze opaski dla swoich pacjentów. Możliwość bezpośredniego dotarcia do opiekunów i pacjentów jest dla nas wartością dodaną i jesteśmy dumni, że możemy to robić we współpracy z firmą WINDTRE.

Comarch ConTe regularnie mierzy bicie serca użytkownika, jest wyposażony w czujnik upadku i GPS, co pozwala opiekunowi monitorować, lokalizować i docierać do osoby noszącej opaskę. Zintegrowana karta SIM WINDTRE umożliwia komunikację w obie strony, co oznacza, że połączenia można nawiązywać i odbierać za pomocą opaski, bez konieczności korzystania z telefonu lub dodatkowych aplikacji.

Źródło:Comarch

Zobacz

Ekspert: rosyjska gospodarka skurczy się w tym roku o około 15-20 proc. przez wojnę i sankcje

Rosyjska gospodarka przez wojnę z Ukrainą oraz europejskie sankcje skurczy się w tym roku o ok. 15-20 proc. - ocenił w rozmowie z PAP Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Narażenie na pożary lasów zwiększa ryzyko zachorowania na raka

Mieszkanie w pobliżu regionów podatnych na pożary może zwiększać ryzyko zachorowania na raka płuc i guzy mózgu – informuje „The Lancet Planetary Health”.

PERN planuje przeniesienie rurociągów ropy pod Bugo-Narew

Przy zastosowaniu technologii HDD, czyli poziomego przewiertu sterowanego, PERN planuje przeniesienie odcinków pierwszej i drugiej nitki rurociągów ropy z przeprawy mostowej pod Bugo-Narew. Spółka ogłosiła przetarg w tej sprawie. Oferty w ramach tego postępowania można składać do 27 maja.

Tomasz Cudny ponownie prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowała we wtorek o powołaniu Tomasza Cudnego na kolejną kadencję prezesa zarządu spółki. Stanowiska zachowają też dotychczasowi członkowie zarządu Sebastian Bartos, Robert Ostrowski, Edward Paździorko i Artur Wojtków.

Kobiety w ciąży coraz bardziej narażone na chemikalia

Amerykańskie badanie wykazało rosnące narażenie na potencjalnie niebezpieczne chemikalia, zwłaszcza wśród Latynosek - informuje pismo "Environmental Science&Technology".

Komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. i 2023 r.

Komisja Europejska obniżyła w poniedziałek prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. z 5,5 proc. do 3,7 proc. Jeszcze w lutym prognozowała, że w 2023 r. polski PKB wzrośnie o 4,2 proc. Obecne szacunki KE to 3 proc. Jak wskazuje, głównym powodem jest inwazja Rosji na Ukrainę.
- Reklama -