Ad image

Commvault pod nowymi rządami

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 1 Min Read

Firma Commvault poinformowała o mianowaniu Sanjaya Mirchandani na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego oraz członka Zarządu spółki. Obejmuje on nowe stanowisko w Commvault ze skutkiem natychmiastowym zastępując na nim emerytowanego Boba Hammera. Sanjay Mirchandani wcześniej był Prezesem i Dyrektorem Generalnym w Puppet, firmie z Oregonu tworzącej zaawansowane oprogramowanie. Hammer zarządzał firmą przez ponad dwie dekady i doprowadził jej wartość do poziomu 3,1 miliarda dolarów amerykańskich.

Firma ogłosiła również mianowanie Nicka Adamo na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Zastąpi on Hammera, który pozostanie w Radzie jako Emerytowany Przewodniczący. Obie zmiany wejdą w życie z dniem 18 kwietnia 2019 r.

Powołanie Mirchandani na stanowisko prezesa stanowi zakończenie szeroko zakrojonych poszukiwań, będących częścią inicjatywy transformacyjnej, mającej na celu zwiększenie wydajności biznesowej i przyspieszenie rozwoju Commvault. Mirchandani to bardzo doświadczony manager, zajmował wysokie stanowiska kierownicze w VMware, EMC i Microsoft. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie transformacji IT. W Puppet powiększył bazę użytkowników rozwiązań Open Source i rozwiązań komercyjnych do ponad 40 000, w tym 75% z listy Fortune 100.