[the_ad_group id="105318"]

Czym jest i jak działa dodatkowe ubezpieczenie autocasco?

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.
[the_ad_group id="105318"]

Czym jest i jak działa dodatkowe ubezpieczenie autocasco?

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.

Jeżeli przygotowujesz się do zakupu pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego bądź też zbliża się data odnowienia polisy i rozważasz poszerzenie ochrony, weź pod uwagę popularne dodatkowe ubezpieczenie autocasco. W jakich sytuacjach ma zastosowanie, kiedy przydaje się najbardziej i kto może je kupić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego o AC. Skorzystaj z kalkulatora AC, by kupić je tanio.

Czym jest dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne AC?

Ubezpieczenie komunikacyjne autocasco to fakultatywna polisa w teorii oferowana wszystkim posiadaczom pojazdów mechanicznych, w praktyce jednak trudna do uzyskania np. przez właścicieli aut starych, kilkunastoletnich.

Zakres dodatkowego ubezpieczenia AC obejmuje ochroną nie tylko auto, ale również jego wyposażenie. Ma zastosowanie, gdy do szkody dojdzie z Twojej winy, z winy osoby trzeciej (np. wandala, złodzieja) albo w wyniku działania sił natury: opadów gradu, pożaru, powodzi itd. Każdy ubezpieczyciel może dowolnie zmieniać zakres autocasco, podobnie jak oferować inną cenę. Jest ona wyliczana w oparciu o podobne czynniki co OC, czyli dane dotyczące Ciebie, Twojej historii jazdy oraz danych samochodu.

Jeśli w spowodowanej przez Ciebie kolizji uszkodzenia dozna Twoje auto, ubezpieczyciel zapłaci za naprawę. Nie pokryje za to kosztów leczenia, kiedy stanie się coś Tobie lub pasażerom. W takiej sytuacji skorzystasz z dodatkowego ubezpieczenia NNW. Poznaj jego cechy i zakres: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-nnw-komunikacyjne/

czymjestijakdzialadodatkoweubezpieczenieautocasco2

Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie autocasco?

Dodatkowe ubezpieczenie AC chroni posiadacza samochodu na wypadek kradzieży, zniszczenia i uszkodzenia (auta lub wyposażenia). Do zdarzenia może dojść podczas jazdy, ale wcale nie musi. Pieniądze wypłaca się także w przypadku szkód powstałych podczas postoju, parkowania, zatrzymywania się i ruszania, załadunku i rozładunku.

Co ważne, ubezpieczenie komunikacyjne AC ma różne warianty i obejmuje odmienne rzeczy (ma zróżnicowany zakres). Minicasco to polisa umożliwiająca otrzymanie odszkodowania jedynie w przypadku najpoważniejszych szkód, podczas gdy AC All Risk obejmuje wszystkie.

Kto powinien skorzystać z AC przede wszystkim?

Wyżej pojawiła się informacja, że właściciele kilkunastoletnich – ale także starszych – samochodów mogą liczyć się z mniej korzystnymi ofertami ubezpieczenia komunikacyjnego AC. Dzieje się tak, ponieważ stare auta ulegają awariom częściej i łatwiej, a ubezpieczyciel byłby narażony na wydatki bardziej niż w przypadku ubezpieczenia nowego auta.

czymjestijakdzialadodatkoweubezpieczenieautocasco3

Z powyższych przyczyn dodatkowe ubezpieczenie autocasco oferuje się przede wszystkim właścicielom pojazdów prosto z salonu, modeli drogich i popularnych marek, pojazdów wykorzystywanych do codziennej pracy, a także takich, które są parkowane w miejscach ciemnych i niestrzeżonych.

Dlaczego znajomy nie otrzymał odszkodowana z AC?

Może się zdarzyć, że ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania z autocasco, mimo iż szkoda powstała w jednej z wymienionych wcześniej sytuacji. Może to być spowodowane faktem, że doszło do zdarzenia będącego wykluczeniem.

Pełną listę wykluczeń znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Do popularnych należą: kradzież w wyniku pozostawienia kluczyków w stacyjce, jazda po wpływem alkoholu lub środków odurzających, jazda bez wymaganych uprawnień, celowe działanie, złamanie prawa.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów